Nátlak Zelenského, sledování. Reportéři odhalili. A je to tu. Médium volá o pomoc

10.10.2024 16:10 | Monitoring

Deník Ukrajinská pravda vystřelil ostrý mediální šrapnel směrem k prezidentské kanceláři Volodymyra Zelenského. Podle deníku dochází z prezidentské kanceláře k systematickému tlaku na celou redakci i na jednotlivé redaktory. Prezidentská kancelář podle deníku tlačí i na podnikatele, aby u nich zastavili svou inzerci. „Tyto a další neveřejné signály naznačují pokusy ovlivnit naši redakční politiku,“ stojí v prohlášení deníku. To vše se děje ve stínu toho, kdy prezident Zelenskyj útočil na tiskové konferenci na redaktora Ukrajinské pravdy Romana Kravetse, přičemž zpochybnil nezávislost deníku.

Nátlak Zelenského, sledování. Reportéři odhalili. A je to tu. Médium volá o pomoc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Les kamer, ilustrační foto

„Chceme upozornit kolegy, partnery a mezinárodní organizace na dlouhodobý a systematický tlak, který Kancelář prezidenta republiky vyvíjí na redakci a jednotlivé novináře Ukrajinské pravdy,“ vydal deník vážné prohlášení naznačující, že na Ukrajině se politická moc snaží umlčet kritický hlas média.

A popsal svou roli hlídacího psa demokracie a svobody. „Rádi bychom vám připomněli, že hodnotami Ukrajinské pravdy od jejího založení v roce 2000 jsou redakční nezávislost, objektivita a schopnost svobodně mluvit pravdu,“ zdůraznila redakce a popsala, čeho se prezidentská kancelář dopouští.

V prohlášení stojí, že deník má zamezený přístup na tiskové výstupy politiků i úřadů. Úřady podle nich mají zakázáno s redakcí Ukrajinské pravdy mluvit. Zároveň u toho prezidentská kancelář odrazuje případné inzerenty od toho, že by inzerovali v deníku Ukrajinská pravda. Deník připomněl tiskovou konferenci prezidenta Zelenského, na které zpochybnil nezávislost deníku.

„Tyto a další neveřejné signály naznačují pokusy ovlivnit naši redakční politiku. Je obzvláště pobuřující si to uvědomit v době rozsáhlé ruské invaze na Ukrajinu, kdy je náš společný boj jak o přežití, tak o demokratické hodnoty nesmírně nezbytný,“ napsala redakce naléhavě v prohlášení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Marian Kučera

Petr Letocha byl položen dotaz

Přebujelý sociální systém

Dobrý den. Mám tento dotaz : Jak vysoký musí být vysoký důchod, aby mohl být ořezán? Myslel jste pouze důchody bývalých poslanců soudců apod. nebo běžných občanů? Děkuji za odpověď. Důchodce

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nepřeceňoval bych to., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseruský medvěd , 10.10.2024 16:52:29
Zelenskij je přičinlivým žákem Rakušana a Foltýna, tak o nic nejde. Ještě se musí vychytat nějaké ty mouchy a za chvíli už budou Ukrajinci ťapat jako Forum 24, ani nemrknou...

|  5 |  0

Další články z rubriky

Ředitel české školy svérázně vyřešil úkol s toaletou pro třetí pohlaví

4:45 Ředitel české školy svérázně vyřešil úkol s toaletou pro třetí pohlaví

Novým trendem ve školách je snaha vybavit sociálně slabší žáky a studenty menstruačními pomůckami. A…