Navrch huj, vespod fuj. Odklon od hodnot. Publicista Břicháček hodnotí dnešní EU

03.01.2020 7:33 | Zprávy

Právník a publicista Tomáš Břicháček (Trikolóra) má za to, že dnešní Evropa trpí řadou nemocí, a pokud je nebude léčit, v horizontu několika generací ji čeká smrt. Současně však věří, že starý kontinent a jeho kultura mohou přežít. Jen lidé musejí aplikovat jeden konkrétní lék.

Navrch huj, vespod fuj. Odklon od hodnot. Publicista Břicháček hodnotí dnešní EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka České republiky

„Dnešní Evropa trpí řadou velmi závažných neduhů, z nichž některé v horizontu několika generací ohrožují její samotnou existenci,“ začal varovně Břicháček na videu na serveru YouTube. Evropa mu připomíná navenek zářivý palác, u něhož stavitelé dbají na vnější nádheru, ale zapomínají opravovat nosné zdi a sloupy, takže hrozí zhroucení budovy. Co s tím? „K záchraně by bylo třeba radikálního, vpravdě kontrarevolučního obratu v současných trendech a návratu ze slepých uliček postmoderního tápání směrem k osvědčeným vzorcům minulosti,“ nabídl recept Břicháček.

V první řadě je podle jeho názoru třeba obnovit populační růst v Evropě, aby přestalo platit, že Evropa stárne. Aby se v ní opět smálo víc dětí než stařešinů. Člen Trikolóry Václava Klause mladšího kroutil na videu hlavou nad tím, co všechno Evropa dělá v boji proti chimérám, mezi které podle Břicháčka patří např. globální oteplování, a jak málo sil současně věnuje zvýšení porodnosti.

Spolu s větším počtem narozených dětí je pak podle Břicháčka důležité posilovat národní cítění, a nikoli nadnárodní evropskou identitu, která stojí na základních stavebních kamenech jednotlivých národů. Národ je podle Břicháčka životaschopný celek, zatímco EU je jen jakousi nadstavbou. Dalším lékem nutným pro přežití Evropy je tedy podle Břicháčka návrat k národnímu uvědomění.

Současně se však podle Břicháčka musíme opět naučit více spoléhat sami na sebe než na štědrý sociální stát, který podle jeho názoru nabobtnal v některých zemích do obludných rozměrů. „(Přebujelý sociální stát) vede k zaostávání evropských ekonomik, které trpí vysokým zdaněním a přemírou regulace. Štědré sociální dávky odrazují lidi od práce a podněcují lenost a příživnictví,“ varoval publicista.

Ve jménu ochrany národního státu bychom prý řadu kompetencí, které si přisvojuje EU, měli vrátit na nižší státní úroveň a zapomenout na představu, že heslo „stále více EU“ vyřeší naše obtíže.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rusové nám ničí kabely? Zjistilo se, že to je jinak

7:51 Rusové nám ničí kabely? Zjistilo se, že to je jinak

Nedávno světem proletěla zpráva, že se Rusové možná pokusili poškodit několik důležitých podmořských…