Nejprve se reportéři zabývali tím, zda zaměstnat manžela psychiatričky je standardní postup. K tomuto účelu vyslechli Martina Anderse, předsedu České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, dále Tomáše Rektora, psychiatra, a Džamilu Stehlíkovou, psychiatričku a bývalou ministryni pro lidská práva.
Anders řekl, že postup Protopopové byl hraniční, protože by do léčby neměli být zařazováni rodinní příslušníci. Tomáš Rektor zase zmínil možnost, že by se Babiš mladší s Protopopovem dostal do konfliktu, což by mohlo vést i ke ztrátě psychiatričky. „Je to nestandardní. Já jsem dokonce pročítala nějaké kazuistiky, s tím jsem se nesetkala ani v Rusku, kde psychiatrie běžně byla zneužívaná,“ uvedla Stehlíková. I ředitel Národního ústavu duševního zdraví Cyril Höschl uznal, že postup je proti určitým psychoterapeutickým zásadám, ale dodal, že v dokumentaci Protopopové žádné pochybení není. Rektor i Stehlíková také potvrdili, že když Protopopová zároveň léčila Babišova syna, kandidovala za ANO a sloužila na ministerstvu pod kontrolou ANO, tak je zde podezření na střet zájmů. I podle Höschla jsou okolnosti podivné a když se celá věc vezme v politickém kontextu, začnou padat kostlivci ze skříně.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas