Nejen Bělgorod. Útoky jsou prý i na Krymu

23.05.2023 7:41 | Zprávy

Válka na Ukrajině trvá už 454 dní a veřejným prostorem hýbe útok proukrajinské jednotky na území Ruské federace v Bělgorodské oblasti u hranic s Ukrajinou. Cílem akce prý bylo vytvořit bezpečnostní zónu na ochranu ukrajinských občanů před ruskými útoky. Rusové také tvrdí, že Ukrajinci napadají Krym, ale Rusové dávají najevo, že se nezaleknou vůbec nikoho a ruský život na Krymu poběží dál. Ukrajinské velení oznámilo, místem nejtvrdších bojů zůstává Bachmut a jeho okolí.

Nejen Bělgorod. Útoky jsou prý i na Krymu
Foto: z internetu
Popisek: požár v Sevastopolu

Ruská agrese proti Ukrajině bez ustání pokračuje. Soukromá armáda wagnerovců v čele s jejich zakladatelem Jevgenijem Prigožinem dobyla Bachmut, ale ukrajinská strana podle CNN tvrdí, že trosky tohoto města a jeho okolí jsou stále epicentrem bojů.

Východoukrajinská města Bachmut a Marinka zůstávají „epicentrem bojů“, uvedl v pondělí generální štáb ukrajinských ozbrojených sil. V okolí Kupjansku, Lymanu, Bachmutu, Avdijivky a Marinky údajně proběhlo 25 „bojových střetnutí“.

„Boje o město Bachmut pokračují. Okupanti provedli letecké údery v okolí Bachmutu a Ivanivske,“ uvedl generální štáb. „Ukrajinské obranné síly odrazily četné útoky nepřítele u města Marinka. Kromě toho byla nepřítelem ostřelována obec Pobieda v Doněcké oblasti.“

Podle ukrajinských ozbrojených sil ruské útoky zasáhly obytné bytové domy, soukromé domy, mateřskou školu a další objekty civilní infrastruktury a zranily některé civilisty.

Dalším raketovým útokům čelilo město Dnipro, Záporoží a jiné. Podle ukrajinského generálního štábu šlo o 21 raket.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Miloš Polák

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Jak chcete udržet české mediky ve zdravotnictví?

A nemyslíte, že tento problém, o kterém vy politici tak rádi mluvíte, se měl vyřešit už dávno? Co proto udělalo ANO? Vždyť dnes je realita takové, že je u nás víc doktorů cizinců než Čechů, aspoň já mám ten dojem.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pravda je ta, že Ukrajina vítězí, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusealfins , 23.05.2023 9:35:20
od prvopočátku v oblasti informačně-psychologických operací.Posledním takovým vítězstvím je provedení diverzní operací, resp. výsadku teroristů v oblasti ruského Belgorodu. Je totiž třeba informačně přikrýt porážku pevnosti Bachmut a podpořit vědomí, resp.nevědomí obyvatel Západu, že jejich vojenská a finanční pomoc není házením pomoci do žumpy. A o tom ten mediální cirkus je.

|  9 |  0

Další články z rubriky

Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

20:37 Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

Premiér Fiala se na podzim smál, když poslanec Vladimír Zlínský vznesl interpelaci, zda vláda nějak …