Německé školky dostaly manuál doporučený ministryní: Nosí holčička copánky? Mají chlapci hodně svalů? To jsou projevy „radikálního prostředí“, zakročte

22.12.2018 15:27 | Zprávy

Rozeznat chování děti neonacistů nebo xenofobů by mohlo jít podle toho, zda nosí culíky, nebo mají svaly. Alespoň to nastiňuje nová brožurka, kterou vydala nadace Amadeu Antonio Stiftung a která dorazila do některých školek v Německu. Nese v překladu název „Ten, ten nebo ten – vyhoďme ho ven“. Je určena vychovatelům a učitelům ve školkách a předškolních zařízeních a seznamuje je se zdánlivě „jednoznačnými“ příklady z praxe, kdy by prý měli zpozornět a případně zakročit.

Německé školky dostaly manuál doporučený ministryní: Nosí holčička copánky? Mají chlapci hodně svalů? To jsou projevy „radikálního prostředí“, zakročte
Foto: Hans Štembera
Popisek: Otevření zrekonstruovaného pavilonu Mateřské školy na Sychrově, který je jedním z nejmodernějších předškolních zařízení v Praze

Nadace Amadeu Antonio Stiftung, která má brožurku na svědomi, se už déle než dvacet let angažuje v boji proti rasismu, xenofobii a pravicovému extremismu. V minulosti již tato neziskovka vzbudila kontroverze několika posudky. Především minulost její zakladatelky pravidelně vyvolává velkou polemiku. Je jí totiž někdejší prominentní novinářka komunistické Německé demokratické republiky Anetta Kahane.

Tato novinářka je v Německu dobře známá především jako dcera komunistického funkcionáře z časů NDR, sestra angažovaného filmového režiséra, a především velmi čilá agentka komunistické Stasi. Pod krycím jménem Victoria měla východoněmecké tajné službě podat více než osm set stránek zpráv z prostředí umělců, studentů a novinářů.

Od roku 1998 řídí neziskovku bojující proti neofašismu a vymýšlející projekty jako „žádné místo pro fašismus“. Ještě více ožila s vypuknutím migrační krize, například v roce 2015 z Berlína plédovala pro co největší rozmístění uprchlíků ve východních zemích (tj. v bývalé NDR), kde je prý příliš málo etnických menšin. „Je čas znovu postavit upadající východ, a to na úplně jiné kultuře,“ pravila tehdy.

Vloni si právě tuto neziskovku najalo německé ministerstvo spravedlnosti, aby kontrolovala, jestli Facebook a další sociální sítě poctivě mažou nenávistné příspěvky, jak jim ukládal nově schválený zákon. Ministerstvo tehdy vedl současný ministr zahraničí za SPD Heiko Maas.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Z čeho je financováno hnutí STAČILO?

KSČM má příspěvky od státu, ale stačilo přeci ne nebo ano? A pokud ne, tak z čeho je financováno? A je to tak, že teď už KSČM jako strana kandidovat nebude, ale budete kandidovat jako STAČILO? A jestli ano, proč vlastně stranu úplně nezrušíte, když jste de fakto založila novou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala spěchá za „koalicí ochotných“. Jeho tým vypustil video. Výprask přišel ihned

18:09 Fiala spěchá za „koalicí ochotných“. Jeho tým vypustil video. Výprask přišel ihned

Premiér Petr Fiala sdílel na sociálních sítích dramatické video informující o činnosti takzvané koal…