Okamura je podle České televize typem přímé demokracie švýcarského střihu. Jeho politika a sliby se českým zklamaným voličům líbí, protože znějí lákavě. Má prý metodiku jednoduchou: Když se objeví negativní jev, Okamura vzápětí přispěchá s razantním řešením. Specialistka na nonverbální komunikaci Noemi Zárubová zase míní, že prostě říká, co chtějí lidé slyšet. „Okamura je typ antisystémového politika,“ řekl v ČT novinář Bohumil Pečinka. „On nechce reformovat systém, ale on ho chce narušit,“ dodal.
Podle České televize navíc nerad čelí kritice své osoby. Třeba na Facebooku. A právě tam sám Okamura na reportáž v televizi upozorňoval.
„Dnes večer na mě vylijí první kýbl smyšlené špíny na politickou objednávku,“ napsal. Podle něj se kvůli anketě o nejdůvěryhodnějšího politika v ČR stal cílem špinavých pomlouvačných kampaní od ostatních politických stran a s nimi propojených lidí. „Dnes večer budete svědkem `prvního dílu`,“ napsal Okamura s tím, že ho nepřekvapuje, že dehonestační kampaň vede Česká televize.
Okamura na svém Facebooku líčí, jak za ním přijela šéfredaktorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová a začala mu klást otázky, jaký je fašista, rasista, xenofob a populista. „Dokonce se mě Nora Fridrichová začala na kameru ptát, proč navrhujeme pořád nějaké zákony, když jsme opozice a jestli to prý není populismus, nebo co si to dovoluji, že se proti mediálním lžím bráním na svém Facebooku,“ píše.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jno