Nováková potrestala za skandál s Tchaj-wanem náměstka. Poslala mu vytýkací dopis

04.04.2019 18:00 | Zprávy

Náměstek ministryně průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl dostal kvůli incidentu se zástupci Tchaj-wanu vytýkací dopis. Neočekává ale, že by musel své místo opustit, řekl novinářům po jednání zahraničního výboru Sněmovny, který se událostí zabýval. Zprávu přinesla ČTK.

Nováková potrestala za skandál s Tchaj-wanem náměstka. Poslala mu vytýkací dopis
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marta Nováková, ministryně průmyslu a obchodu

Zástupce Tchaj-wanu musel na žádost čínského velvyslance opustit před týdnem setkání zahraničních investorů, polovina senátorů kvůli tomu požaduje odvolání ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO). Zahraniční výbor dnes událost označil za nešťastnou.

Bärtl před poslanci uvedl, že on byl tím, kdo řešil situaci po požadavku čínského velvyslance na odchod tchajwanského zástupce z akce. Uvedl, že využil svých nadstandardních vztahů s představiteli Tchaj-wanu. Ti podle něj vyjádřili pochopení pro český postup a ujistili, že incident neohrozí budoucí vztahy mezi oběma zeměmi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Měl by podle vás Turek přijít o řidičák?

Podle mě ano, myslím, že kdyby se jednalo o běžného občana, už by ho neměl. On jel přeci nejen rychle, ale do toho ještě měl mobil v ruce, a to je přeci taky protizákonné. A co jako odborník na dopravu říkáte na to, že podle Turka by se rychlost na dálnicích měla zvýšit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tlak na pád Součka. Stonjeková se obává, kdo a co se může vrátit do ČT

20:40 Tlak na pád Součka. Stonjeková se obává, kdo a co se může vrátit do ČT

Pod generálním ředitelem ČT se třese křeslo, jeho odvolání se bude řešit již zanedlouho. Popudil něk…