Nové informace k sexuálním útokům migrantů. Nic moc optimistického

13.07.2016 13:18 | Zprávy

Z aktuální zprávy Spolkové kriminální policie (BKA) vyplývá, že se na sexuálních útocích v Kolíně nad Rýnem, Stuttgartu a dalších německých městech v průběhu silvestrovských oslav podílelo nejméně 2000 migrantů. Zatím však bylo zajištěno pouze 120 podezřelých.

Nové informace k sexuálním útokům migrantů. Nic moc optimistického
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Uprchlíci na cestě k tunelu pod kanálem La Manche

Informace přinesl německý deník Süddeutsche Zeitung, který také uvádí, že terčem sexuálního násilí se stalo přibližně 1200 žen a dívek. „Existuje však jen malá šance, že se podaří policistům vypátrat i zbylou většinu strůjců hromadného sexuálního obtěžování. Jak připustil prezident BKA Holger Münch, pro německé vyšetřovací orgány je velmi obtížné tyto případy objasnit,“ uvádí německý deník a dodává, že v Kolíně nad Rýnem bylo napadeno 650 žen, dalších 400 v Hamburku a zbytek v Düsseldorfu, Stuttgartu dalších městech.

Z celkového počtu nahlášených 1200 trestných činů bylo 642 výlučně sexuální povahy, ale předvedeno bylo pouze 47 pachatelů. Většinu trestných činů tvořila kombinace sexuálního napadení a loupeže, což představovalo v součtu 239 případů. Policii se podařilo předvést pouze 73 podezřelých, z nichž mnozí přišli do Německa ze zemí severní Afriky. „Drtivá většina z nich v naší zemi pobývala méně než jeden rok a dorazili k nám v rámci migrační vlny,“ prohlásil Münch a odmítl tak argumenty těch, kteří se pokoušeli bagatelizovat spojení migrantů s útoky.

Celý text v němčině najdete ZDE.

Jak již bylo zmíněno, policii se podařilo identifikovat 120 pachatelů. Do dnešního dne ovšem stanuli před soudem jen čtyři z nich. Sexuální útoky ze silvestrovské noci podle šéfa BKA nebyly organizovány zločineckými skupinami, ale udály se impulzivně. Nicméně ministr vnitra Heiko Mass v minulých měsících naznačoval, že svoji roli mohl hrát i organizovaný zločin. Přes tyto negativní zkušenosti si mnozí trvají na tom, že by do Německa měli přicházet migranti v hojném počtu i nadále. Patří mezi ně například šéf Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky Frank-Jürgen Weise.

Weise tvrdí, že německá ekonomika se bez nových migrantů neobejde. Jeho výroky pronesené v rozhovoru pro internetový deník RP online působí poněkud bizarně, protože doposud si z více než milionu a čtvrt uprchlíků našlo práci jen asi 30 000. Byť i samotný Weise připouští, že úspěšně vstoupit na německý pracovní trh představuje pro migranty značný problém. „Je nutné, aby se co nejdříve naučili německý jazyk a přizpůsobili se německé kultuře. V neposlední řadě se musí vzdělávat a získat potřebné dovednosti k uplatnění na trhu.“

Celý text v němčině je ZDE.

Za největší problém považuje Weise integraci cizinců do německé společnosti. Dle svých slov není spokojený se současným tempem i způsobem integrace migrantů. Zároveň upozorňuje na skutečnost, že u více než 60 % nově příchozích migrantů ze zemí Blízkého východu a afrického kontinentu není možné ověřit jejich pravou totožnost, protože s sebou nemají žádné doklady. „Pro vládu je tak velmi obtížné zjistit, kdo ti lidé jsou, a ještě více to prodlužuje již tak zdlouhavý azylový proces,“ konstatuje Weise.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

pracující důchodci

Myslíte, že něco takového bude ještě existovat, když vaše vláda posouvá odchod do důchodu? Že lidé budou schopní, pokud se důchodu vůbec dožijí, v něm ještě pracovat? A druhá věc, myslíte, že o důchodce třeba po 70 bude mít někdo zájem? Co myslíte, že mohou třeba lidé v tomto věku dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Češi věřili ve zlevnění potravin. A pak dostali ránu

14:30 Češi věřili ve zlevnění potravin. A pak dostali ránu

Jak jsou na tom ceny potravin rok od snížení daně z přidané hodnoty (DPH) z 15 na 12 %? A co během u…