Železný, Hašek i Nerudová. Všichni pobouření Ficovými „třemi fackami“. Létají výhrůžky

15.01.2025 18:15 | Monitoring

Gesto slovenského studenta, který při převzetí ocenění odmítl podat ruku prezidentovi Peteru Pellegrinimu s vysvětlením, že jde podle něj o „lháře“ – a zvláště pak následná reakce slovenského premiéra Roberta Fica – budí nemalé reakce také v Česku. „Měl by se léčit,“ vzkázal slovenskému ministerskému předsedovi europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) za výrok, že by studentovi sebral ocenění a poslal jej, „kam patří“. Europoslankyně Danuše Nerudová (STAN) pak připojila k Ficovu výroku o fackách také své.

Železný, Hašek i Nerudová. Všichni pobouření Ficovými „třemi fackami“. Létají výhrůžky
Foto: Repro YouTube
Popisek: Student při předávání cen odmítl podat ruku prezidentovi Slovenska Peteru Pellegrinimu

Událost, který zapříčinila ostrou reakci ze strany slovenského premiéra, se odehrála při předávání cen studentům středních škol, kteří uspěli na mezinárodních vědomostních olympiádách. Při akci, na níž bylo oceněno 35 středoškoláků, si přítomní podávali ruce s tamním ministrem školství Tomášem Druckerem a rovněž přítomným prezidentem Pellegrinim, což však narušil jeden ze studentů svým gestem v podobě odmítnutí společného podání ruky.

Student Simon Omaník, který na ceremoniál přišel s připnutou stuhou v barvách ukrajinské vlajky, si ruku podal pouze s Druckerem a s prezidentem se nechal akorát vyfotografovat, což následně pro Denník N vysvětlil tím, že pro něj slovenský prezident představuje „osobní a politický problém“. „S prezidentem Pellegrinim mám osobní a politický problém proto, že se podle mě dostal do prezidentského paláce podvodem a oklamáním lidí,“ uvedl a jmenoval například, že měl prezident podle něj vyvolávat protiukrajinské nálady, když před prezidentskými volbami hovořil o hrozbě zatažení války na Slovensko.

Sám prezident to přešel během události s úsměvem. „Mladý muž se rozhodl, že do přebírání cen vnese svůj politický vzkaz nebo projeví svůj politický názor. Já to můžu jen respektovat, ale mě vychovali tak, že zatím jsem ve své politické kariéře podal ruku všem, i když jsem s nimi nesouhlasil. Byl to individuální akt mladého chlapce, který chtěl na sebe upřít pozornost,“ komentoval dění Pellegrini později.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kotas

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

facka, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusehujer8 , 15.01.2025 18:30:50
U nás byl jeden a ten nekecal a na ulici fackoval . Kdopak to byl Hašku , Nerudová a ostatní zalistuj te v paměti

|  26 |  0

Další články z rubriky

Násilí? Incident kolem STAČILO! dokonal ministr Rakušan

9:47 Násilí? Incident kolem STAČILO! dokonal ministr Rakušan

Na předsedu STAČILO! Daniela Sterzika (alias Vidláka) se zaměřil již několikrát trestaný influencer …