Úvodem Titlbach odpovídal na otázku, zda si dovede představit, že by se jeho růžová kniha dostala do rukou ruského prezidenta Vladimira Putina. „Jsem novinář, takže si dokážu představit spoustu věcí, neboť žijeme v takovém bizarním světě v poslední době, takže umím si to představit, ale musel by si pro ni přijet, protože jeho vlastní zákony nedovolují, aby taková knížka vyšla v jeho zemi. Kdyby tam vyšla, tak si zas umím představit, že mně by našel třeba takový pěkný tábor na Sibiři,“ zmínil Titlbach.
Následně mimo jiné vysvětlil, co jsou queer lidé. „Jsou to lidé, kteří nejsou heterosexuální, lidé, kteří mají zkrátka jinou identitu nebo sexualitu než ta majorita, než ta většina, než ti heterosexuální lidé. A s queer slovem se stala hrozně zajímavá věc. Sémanticky se otočilo, takže už nebylo urážkou queer lidí, ale lidé ho začali používat za svoje práva, sami se tak jako onálepkovali – a dneska to používají pro označení sama sebe. A já ho používám, protože mi přijde jazykově jednodušší než vyjmenovávat jednotlivé zkratky LGBTQ,“ dodal Titlbach.
Rusko je homofobní zemí, LGBTQ komunita je tam diskriminována a zpřísňují se tam tresty za propagaci homosexuality. Gayové a lesby jsou tam mučeni a dokonce i vražděni. Kde se bere tolik zla? „Putin je diktátor. Rusko se stává velmi tvrdou diktaturou a já na světě neznám žádnou diktaturu, kde by se menšinám žilo dobře. Diktatura žije ze strachu a vy, když chcete být diktátor, tak musíte označit nějakou skupinu lidí, ze které bude mít ta majorita strach. Protože strachem se takovéto režimy živí. A myslím si, že toto je něco, co v Rusku funguje a tady někde se to zlo bere,“ poznamenal Titlbach.
Velké emoce budí schválení stejnopohlavního manželství. „Jestli bych já chtěl vstoupit do manželství? Já bych chtěl mít tu možnost. Teď o tom neuvažuji, ale chtěl bych mít tu možnost a chtěl bych, aby všichni queer lidé, nebo všichni lidé v téhle společnosti měli tu možnost. Aby se nikdo necítil být občanem druhé kategorie. A jestli se dá ta debata oprostit od emocí? Myslím si, že záleží na každém z nás, jestli zachováme chladnou hlavu a nakolik si uvědomíme, že když někdo bude mít stejná práva jako my, tak vlastně nikomu to neublíží, ale jim to pomůže. Moc té debatě nerozumím,“ zmínil Titlbach.
Pozastavil se nad tím, že v poradním týmu vlády jsou lidé z Hnutí pro život, kteří se staví proti požadavkům komunity LGBTQ. Titlbach zastává názor, že tady rovnost přístupu neplatí, protože jeho strana šíří racionální argumenty, kdežto zastánci tradiční rodiny jen bludy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vef