Server připomněl, že americký deník New York Times na konci loňského roku v rozsáhlém článku rozebral, jestli má ruský prezident Putin se Zemanovými sympatiemi pouze štěstí, nebo jej podporuje finančně. Proruské postoje české hlavy státu označil za příklad úspěšného uplatňování ruského vlivu.
Celý text je ZDE
Jako příklad prostředníka Rusů si autoři reportáže, mezi nimi i De Goeij, vybrali Martina Nejedlého, jednoho z nejvlivnějších mužů na Hradě, jehož kancelář sousedí s prezidentovou. „Posilování vazeb na energetické překupníky, kteří vděčí za své jmění Rusku a mají významný politický vliv, je klasickou ruskou metodou,“ cituje server z článku amerického listu z přelomu roku.
De Goeij uvedla, že s ní mimo jiných hovořil i Martin Nejedlý, který byl vlastně hlavní postavou celého příběhu. „Odpovídal ale pořád na něco jiného,“ posteskla si.
V rozhovoru také De Goeij uvedla, že její práce na oceněné sérii začala v podstatě tím, že pomáhala rozluštit či dešifrovat informace na ruských dezinformačních webech.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam