O co jde ve válce policajtů? Známý komentátor Bohumil Pečinka rozkrývá propletenec pozoruhodných zájmů

21.10.2015 20:23 | Zprávy

Komentátor Bohumil Pečinka na serveru Reflex.cz rozkrývá, kolik rovin vlastně má olomoucká kauza, v níž hrají roli i tamní hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), obchodní přítel exministra Ivana Langera (ODS) Ivan Kyselý, ale také policie, specificky i Generální inspekce bezpečnostních sborů. Rovin je celkem pět, přičemž v poslední době padá i jméno Andreje Babiše (ANO), jehož média prý útočí na ministra vnitra Milana Chovance.

O co jde ve válce policajtů? Známý komentátor Bohumil Pečinka rozkrývá propletenec pozoruhodných zájmů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka

„Jako ve středověké Veroně mezi sebou soupeřily rodiny Monteků a Kapuletů, byla veřejná moc v Olomouci dlouhá léta v režii rodin Tesaříků a Kyselých – Langerů. Bratři Tesaříkové a jejich synové měli dominantní vliv na radnici, hejtmanství a státní správu. Dvojice Ivanů, Kyselý a Langer zase na bezpečnostní složky. Tesaříkové dlouhá léta ovládali ČSSD (jeden z bratrů, Martin Tesařík, je dlouholetým primátorem, hejtmanem a dnes senátorem). Druzí zase ODS, odkud je v roce 2010 vytlačilo nové vedení. Pak podnikatel Ivan Kyselý začal více kooperovat s křídlem v olomoucké ČSSD kolem hejtmana Jiřího Rozbořila. Exministr vnitra Ivan Langer dlouhá léta pořádal sjednocující „summity“ obou rodin v hotelu ve Vésce a na nedalekém golfovém hřišti,“ píše o dění v Olomouci Pečinka.

Hraje se prý i o GIBS, protože někteří lidé věří, že moc nad generální inspekcí se rovná moci nad celou policií. To prý sice není pravda, ale někteří lidé tomu i tak věří. Nesmíme zapomínat ani na střet různých skupin v policii, nebo dokonce mezi policisty a některými státními zástupci. Podle Pečinky lze říci, že se část státních zástupců staví do role šlechty.

Babiš útočí stejně jako kdysi komunisté

Poslední rovinu olomoucké kauzy představuje spor šéfa státní kasy Andreje Babiše (ANO) a ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Nesmíme zapomínat na to, že Babiš vlastní vlivná média, která v poslední době útočila právě na Chovance.

„Způsob, jakým byl dvakrát v krátké době atakován ze strany babišovských médií ministr vnitra Chovanec, lze srovnat jen s provokacemi komunistické strany v létě 1947 proti demokratickým stranám,“ vyjádřil svůj názor Pečinka. Prvním útokem na ministra Chovance byla kauza Čadek, kde se dlužník a trestně stíhaný člověk stavěl takřka do role oběti. Chovancovi ovšem pomohlo, že vše s předstihem ohlásil policii. Druhý útok pak představovalo uveřejnění fotografie Milana Chovance s nahou mladou ženou. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

pracující důchodci

Myslíte, že něco takového bude ještě existovat, když vaše vláda posouvá odchod do důchodu? Že lidé budou schopní, pokud se důchodu vůbec dožijí, v něm ještě pracovat? A druhá věc, myslíte, že o důchodce třeba po 70 bude mít někdo zájem? Co myslíte, že mohou třeba lidé v tomto věku dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák: Útok na národ a na Evropu. Plíživé změny na školách

18:18 Drulák: Útok na národ a na Evropu. Plíživé změny na školách

Komenský je passé. Nová školská reforma odstraní většinu klasických předmětů. Například dějepis, a z…