O odchodu z politiky uvažuji neustále, sdělil Pavel Bělobrádek

08.06.2016 13:54 | Zprávy

Dnes odpovídal na čtenářské dotazy místopředseda vlády České republiky a lídr KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Mnohé z nich byly skutečně zajímavé. „Říká se o vás, že to, že jste byl pětkrát v Americe od doby, co jste byl zvolen, souvisí s izraelskou lobby. Myslíte si, že je správné pracovat pro cizí zájmy?“ zněl jeden z čtenářských dotazů.

O odchodu z politiky uvažuji neustále, sdělil Pavel Bělobrádek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek, když ještě byl místopředsedou Sobotkovy vlády

„Pracovní morálka ve sněmovně je tristní,“ píše jeden ze čtenářů a ptá se na to, proč se neustanoví nějaká pevná doba, kdy budou muset být poslanci ve sněmovně a kdy se mohou věnovat práci v regionech, na přípravách zákonů „nebo co vlastně děláte“. Čtenář se rovněž zajímá o to, jak je možné, že nemusí poslanci předkládat neschopenky.

„Jsou mimořádné schůze, jedná se i v tzv. variabilním týdnu a práce poslance není jen být ve sněmovně. Nejedná se o klasický pracovněprávní vztah, je to odměna za výkon funkce. Volna je opravdu málo, děláte-li to poctivě,“ uvedl v odpovědi Bělobrádek.

Další čtenář dal panu místopředsedovi vlády jasně najevo svou nelibost vůči Bělobrádkovu postoji k církevním restitucím. „Proč tak sveřepě bráníte počínání církve při restitucích? Za co dostávají miliardy náhrad, když si skoro všechno prosoudí? V závěru své otázky Bělobrádkovi dokonce i pohrozil. „Pozor, aby vaše strana vůbec prošla příště do parlamentu,“ napsal.

„Protože bráním právní stát. Miliardy jsou za nevydaný majetek a odluku od státu,“ jednoduše odpověděl Bělobrádek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: fib

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Je pravda, že se nebráníte spojení s komunisty?

Nebo co jiného je podle vás Stačilo? A máte vůbec jako strana nějakou filozofii? Na mě působíte spíš tak, že se spojíte s každým, jen abyste se dostali ke korýtkům.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohádkové bohatství v ukrajinské zemi. Tak tohle chce Donald Trump

21:31 Pohádkové bohatství v ukrajinské zemi. Tak tohle chce Donald Trump

Jak neuvěřitelně zbohatnout a mít pod kontrolou skutečně strategické suroviny? To je těžba takzvanýc…