Dodavatelem zařízení pro dálkové ovládání terčů je česká společnost Spame. Jí vyráběná zařízení budou určena pro jednotlivé střelnice ve vojenských výcvikových prostorech Březina, Libavá, Boletice a Hradiště. „Uvedené zařízení pro dálkové ovládání terčů bylo vyvinuto na základě specifikace Armády ČR k vybavení jednotlivých střelnic a tím vytvoření schopnosti střelnic vytvářet specifické taktické situace při bojových střelbách a taktických cvičeních s bojovou střelbou,“ poznamenal Fajnor. Předpokládaná hodnota zakázky činí 58 milionů korun bez DPH.
Kryptomateriál CCI (Cryptographic Controlled Item) je určen pro modernizaci armádních letadel CASA, Gripen, L-159, vrtulník Mi-171Š a pro novou radarovou techniku 26. pluku velení, řízení a průzkumu. Dodavatelem bude vláda USA, kterou zastoupí Agentura DSCA (Defense Security Cooperation Agency).
Podle Fajnora jde o pořízení kryptomodulů k palubním i pozemním radarovým dotazovačům a odpovídačům, o nákup modulů a čipů modulu, který umožňuje příjem „vojenského“ signálu GPS chráněného krypto klíčem, o nákup radiostanic pro utajenou a rušení odolnou hlasovou komunikaci a nákup příslušných plniček kryptografických klíčů. „Realizace předmětné veřejné zakázky je nezbytná pro splnění požadavků, které se ČR zavázala plnit a vyčleňovat ve prospěch NATO,“ uvedl Fajnor. Předpokládaná hodnota zakázky je 62 milionů bez DPH.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab