„Pokud by ten útok v pátek byl veden pistolí s ostrými náboji, tak je dnes nepochybně prezident Klaus mrtev,“ konstatoval Šándor. Sám Klaus po útoku řekl, že se ani nestačil bát, ale již dříve také zaznělo, že bezprostředně poté se na bodyguardy obořil, že situaci nezvládli.
V USA reagují hned
Jak připomněla ČT, airsoftové zbraně patří do kategorie D – nepotřebujete na ně zbrojní průkaz, mohou se ale viditelně nosit jen tam, kam nemá veřejnost přístup. Sklenka ochranku obhajoval, že hned zjistila, že se jednalo o hračku. Jenže to se logicky ukázalo po útoku.
Ochranka ale neudělala téměř nic. „To mi připadá poněkud nezodpovědné. Já nevím, jestli je ten člověk blázen nebo ne. Ale mohl klidně mít ještě nůž,“ upozornil Šándor. ČT poté ukazuje, jak v takovém případě reaguje americká ochranka – po útoku na Ronalda Reagana byla reakce okamžitá.
„Kdyby byl prezident zasažen ze vzdálenosti 400 či 500 metrů, to by bylo nefér mluvit o ochrance. Ale v tomto případě považuji za neuvěřitelné, že prezident nebyl chráněn tělem, že ho bodyguard nestrhl na zem,“ uvedl Šándor.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh