Očkování? Děkuji nechci! Až 50 procent českých zdravotníků vakcínu odmítá

22.01.2021 7:35 | Zprávy

Zatímco v Izraeli se proti koronaviru očkuje ve velkém, v České republice očkování drhne. Jednak se tu nachází málo vakcín a také vláda Andreje Babiše (ANO) nebyla schopna, nebo ochotna, vybudovat očkovací centra, jaká existují např. v Německu. Další problém je, že řada lidí se vůbec nechce nechat očkovat. V některých nemocnicích dává až 50 procent českých zdravotníků od vakcíny ruce pryč.

Očkování? Děkuji nechci! Až 50 procent českých zdravotníků vakcínu odmítá
Foto: pixabay.com
Popisek: Očkování - ilustrační foto

Sonda MF Dnes ukázala, že až 40 procent českých zdravotníků se nechce nechat očkovat proti koronaviru. Obávají se vedlejších účinků vakcíny. Mají také pocit, že se vakcíny vyvíjely příliš rychle a proto podle jejich názoru nemusí být zcela bezpečné. Případně už nemoc prodělali a mají za to, že je více ochrání přirozeně vzniklé protilátky. Část zdravotníků také čeká na jednodávkovou vakcínu než tu dvoufázovou od firmy Pfizer.

„V českých nemocnicích se nechala očkovat zhruba polovina zdravotníků, konkrétně přes 73 tisíc zaměstnanců. Ve většině špitálů si nechalo vakcínu proti koronaviru vpíchnout od 40 do 60 procent zaměstnanců, několik nemocnic hlásí, že přesvědčilo k očkování tři čtvrtiny zaměstnanců. ... Ve Fakultní nemocnici Olomouc už proočkovali všechny, kdo o to stáli. Nyní je tam naočkováno 62 procent lékařů, 42 procent sester a 40 procent ostatního zdravotnického personálu. Celkem tak vakcínu dostalo 46 procent zaměstnanců nemocnice,“ napsala MF Dnes.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

I u nás vám soláry „vyhodí pojistky“. Španělsko varuje Česko

8:04 I u nás vám soláry „vyhodí pojistky“. Španělsko varuje Česko

Včera postihl Španělsko, Portugalsko a jih Francie masivní výpadek elektrické energie, který by dnes…