„Za 32 let od listopadu jsem vždy odmítal i jen naznačovat, že je tu svoboda znovu ohrožena. Pořád jsme se měli úžasně. Teď mi ale rychlost, s níž jsou i vzdělání a kultivovaní lidé, ve jménu boje s covidem a vyššího dobra, ochotni svobodu omezit, nahání strach. Snad se pletu," poznamenal Mlynář, jenž byl v devadesátých letech mimo jiné také šéfredaktorem časopisu Respekt. Byl také poslancem a ministrem bez portfeje ve vládě Josefa Tošovského, následně ve vládě Vladimíra Špidly a Stanislava Grosse ministrem informatiky. V současné době vede komunikaci investiční skupiny PPF.
Za 32 let od Listopadu jsem vždy odmítal i jen naznačovat, že je tu svoboda znovu ohrožena. Pořád jsme se měli úžasně. Teď mi ale rychlost, s níž jsou i vzdělání a kultivovaní lidé, ve jménu boje s Covidem a vyššího dobra, ochotni svobodu omezit, nahání strach. Snad se pletu.
— Vladimír Mlynář (@mlyvla) November 17, 2021
Na jeho slova následně reagoval komentátor Petr Honzejk. „Rozumím. Mně zase nahání strach to, kolik lidí nepochopilo, že svoboda je spojena s odpovědností. Nejen za sebe, ale i za druhé. V tom se myslím bohužel nemýlím..." poznamenal Honzejk.
„Taky rozumím. Ale problém je, že nezodpovědnost některých je až 'přidaná hodnota' svobody. Nebo spíše nutná daň za svobodu. Ano v direktivně řízené a kontrolované společnosti (a je jedno ve jménu jaké ideologie) tahle 'nezodpovědnost' nebude. Ale to už nebude ani ta svoboda," dodává Mlynář.
„To je pravda, otázka je, zda se k něčemu takovému opravdu směřuje. Myslím, že ne. Pokud jde například o očkování, bral bych to jako analogii povinnosti přezouvat na autě gumy na zimní. Někdo v tom může vidět nadměrnou kontrolu, já bych řekl, že je to jen bezpečnostní opatření," odvětil Honzejk.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
COVID-19
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: vef
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.