„Na olympiády jsem zatím jezdit nezačal – obvykle se tam promenují staří politici, kteří si chtějí získat fanoušky. Mně to přijde hodně laciné. Sport sleduji, mám ho rád, ale nezneužívám to ke své osobní kampani,“ odpověděl Okamura.
Některé z dotazů měly značně kritický nádech. V jednom z nich se například čtenář ptal, co Okamura jakožto obhájce přímé demokracie říká na fakt, že se na Slovensku dostal do čela nacista, a to právě přímou volbou. Okamura však tuto skutečnost označil jako nesmysl, který svědčí o tom, že česká média vůbec nepřemýšlí. „Žádný nacista nikde na světě nebyl zvolený díky přímé demokracii, ale díky tomu, že neměl důvěryhodnějšího protikandidáta. Tento pán by volby vyhrál v jakémkoli politickém systému,“ brání se.
Všechny odpovědi Tomio Okamury najdete na jeho profilu:
Obdobný profil si může na ParlamentníchListech.cz založit kterýkoliv volený zastupitel ZDE.
Navíc prý zavedením přímé demokracie vzniká i možnost daného politika odvolat, takže ani nacista či jiný extremista není pro společnost ohrožením. „Malý test – Hitlera, Gottwalda a další zvolili voliči v přímé demokracii, nebo v parlamentní? Změnu k diktatuře jim umožnila parlamentní, nebo přímá demokracie? Pokud si odpovíte na tyto otázky podle faktů, dojde vám absolutní slaboduchost kritiky přímé demokracie a obhajoby té naší podoby pseudodemokracie,“ vzkázal tazateli.
Další ze čtenářů Okamurovi vyčetl špatnou rétoriku a fakt, že veškeré své projevy čte ze svých poznámek. Vznikají tak podle něj pochyby, že nehovoří za sebe a texty mu připravuje někdo jiný. Šéf Úsvitu ale takovou možnost ve své odpovědi razantně odmítl s tím, že je jen člověk a přiznal, že není příliš zdatným rétorem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem