Mezi hosty jsou podle Bartoše třeba Marine Le Pen z Národní fronty Francie. „To je strana, co se až ve snaze získat moderní image na oko zbavila antisemitské rétoriky. Dalším ‚výtečníkem‘, který tu bude, je například Geert Wilders, nizozemský politik odsouzený za rasistické výroky. No a pak Tomio Okamura, toho asi nemá cenu představovat. Ten je náš,“ podotokl smutně Bartoš.
„V demokratické společnosti máme svobodu slova a já jsem rád, že jmenovaní mohou svými výroky i činy ukázat, co jsou zač. Stejné právo mohu využít i já a říct, že právě tito politici pomáhají rozdmýchávat ve společnosti nenávist. Svoji politiku postavili na tom, že živí v lidech strach a na něm pak staví svůj úspěch. Jejich rétorika nepřináší žádná řešení. Je to politický marketing ve své nejhnusnější podobě. Vytváří poptávku. Poptávku šířením strachu a nenávisti,“ zmínil Bartoš se slovy, že odpovědí a jejich nabídkou je pak hledání viníka za existenční problémy těch nejmenších.
„To už tu v historii bylo a víme, jak to skončilo. Never more. Řada lidí, kteří je následně podporují, za to primárně nemůže. To je třeba si uvědomit. Mnoho z nás také neví, proč si myslíme, že nejlepší voda bude asi Evian, mýdlo Dove, protože má v sobě nějakou věc, která je prostě asi nějak dobrá a že každá kopírka bude asi Xerox. Jenže tenhle marketing věcí nestojí lidi životy. Ohýbá naše nakupovací zvyky, ale nepotírá základní prvky humanismu v nás,“ řekl dále Bartoš.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef