V Berlíně najdeme ulice, ve kterých se vždy pohybovali především uprchlíci, kteří v Německu hledali nový začátek. Dnes tyto ulice znovu ožívají. Příchod Syřanů a migrantů z jiných zemí vlil těmto uličkám novou krev do žil. Jenže jak je známo, krev se občas umí také pěkně vařit. A nejinak tomu je i v případě těchto ulic. Starší a novější migranti a uprchlíci si mnohdy nemohou přijít na jméno.
„Dvaačtyřicetiletá syrská youtuberka Raša Alchadraová upozorňuje, že původní arabští přistěhovalci projevují vůči nově příchozím migrantům často mnohem větší averzi než radikálně naladění Němci z řad stoupenců protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD),“ napsal k situaci v Berlíně server Aktuálně.cz s odvoláním na agenturu Reuters.
Šestačtyřicetiletá Palestinka Húda Zejdanová si agentuře postěžovala, že současná vláda nabízí Syřanům možnosti, o kterých se kdysi Palestincům ani nezdálo. Kurzy němčiny si prý museli platit ze svého. „Když vidím, co dnes dostávají, chtěla bych být běžencem,“uvedla k tomu dáma.
Server k tomu dodává, že noví uprchlíci mají podle uprchlíků – starousedlíků ještě jednu velkou chybu. Prý jsou příliš vlažní ve víře a příliš liberální. Novější běženci zase tvrdí, že si bez povolení starších uprchlíků pomalu ani nemohou založit vlastní podnikání. „Je mezi nimi velké množství gayů a leseb,“ uvedl Libanonec Mohammad Altavíl, který v Berlíně žije čtyři desetiletí a ve čtvrti Neukölln má vydavatelství.
„K Syřanům se vláda chová úplně jinak, než se chovala k nám,“ pokračoval. „Oni mohou studovat za státní peníze, jak dlouho chtějí. Dostanou byt. Víte, co jsem všechno musel přetrpět, než jsem já získal vlastní byt?“ divil se dál.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp