Jak informovala ČTK, Křesťanskosociální unie (CSU) v sobotu v závěrečný den stranického sjezdu v Mnichově jednohlasně přijala nový program nazvaný Die Ordnung (Řád). CSU se v dokumentu hlásí k hodnotám svobody, spravedlnosti a bezpečnosti i křesťanskému obrazu člověka. Jasně se staví také za prosazování takzvané vedoucí kultury a proti vzniku paralelní společnosti. Vedoucí kultura vychází z tradic křesťanství, judaismu a antiky.
Už v pátek strana schválila usnesení, jímž se vymezila vůči politickému islámu, který podle ní přinesl v posledních desetiletích tolik násilí, ničení a destabilizace jako žádné jiné ideologické hnutí. Bavorská strana proti němu chce bojovat na všech úrovních.
Plán ministra vnitra Thomase de Maizièra inspirovaný praktikami Austrálie počítá s vybudováním táborů v Tunisku, Egyptě a dalších severoafrických zemích, odkud by migranti mohli požádat o azyl. Teprve pokud by se žádostí uspěli, dostali by se do Evropy.
Musíme chránit společnost zejména před agresivním politickým islámem
ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co si o uvedených návrzích z CSU a z CDU myslí a zda jsou pro ně inspirací, či je odmítají. Drtivá většina politiků souhlasí jak s programem CSU, tak s návrhem spolkového ministra vnitra s tím, že se diví, že někteří Němci procitají teprve až nyní.
„Vůbec mě nepřekvapuje to, že se bavorská CSU takovým způsobem postavila k současné uprchlické krizi a bezpečnostní situaci v Evropě. Ostatně jsem už v červenci minulého roku říkal, že uprchlické tábory by měly být založeny mimo Evropu a do Evropy by neměl přijít žádný uprchlík bez toho, aby prošel táborem v severní Africe nebo na Blízkém východě. Když šli vystěhovalci do Ameriky za prací, šli přes Ellis Island. Navrhoval jsem tedy, ať po vzoru USA vzniknou hotspoty mimo Evropu, tak aby identifikace, kontrola a vůbec případný proces přijímání migrantů probíhaly mimo naše území, což je rozhodně z hlediska bezpečnosti a případného odmítání a vracení uprchlíků nejlepší řešení,“ řekl ParlamentnímListům.cz první vicepremiér, ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.
„V Rakousku mají dokonce speciální zákon o islámu, protože muslimská komunita dosahuje sedmi procent a islám je tam druhé nejrozšířenější náboženství. V Německu je to obdobné. Němci by si měli chránit svou kulturu a pluralitní, demokratickou společnost zejména před agresivním politickým islámem, který nerespektuje žádné západní hodnoty, mezi něž bezesporu patří svoboda, tolerance a rovnoprávnost. Žádná inspirace to ale není, protože došlo na má slova. Stejně se zapojením NATO proti pašerákům migrantů. Mluvil jsem o tom v srpnu 2015. Německá kancléřka o osm měsíců později,“ dodal Andrej Babiš.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík