Paroubková přirovnala Ústavní soud ke komunistické posudkové komisi

08.12.2010 8:52 | Zprávy

Petra Paroubková opět odkryla úryvek ze své knihy Botičky od Diora, který zveřejnil deník AHA!. Tentokrát se snaží zanalyzovat, proč se jejímu muži Jiřímu dvakrát nepodařilo stát se znovu premiérem. Viníkem byl Melčák a Ústavní soud.

Paroubková přirovnala Ústavní soud ke komunistické posudkové komisi

Petra Paroubková v dalším úryvku vyzdvihuje činy svého muže Jiřího Paroubka z let, kdy se po Stanislavu Grossovi stal premiérem a sociální demokracie se zmítala v nepřízni voličů. „Stal se krizovým manažerem a stranu vytáhl na historicky nejlepší výsledky," chlubí se za svého manžela.

Poprvé: Může za to Melčák s Pohankou

Za to, že se nestal premiérem podruhé, a to v parlamentních volbách 2006, kdy se nakonec vedení vlády ujal Mirek Topolánek (ODS), nesou vinu sociálnědemokratičtí přeběhlíci Milan Melčák a Michal Pohanka. „Podruhé se premiérem nestal kvůli přeběhlíkům Pohankovi a Melčákovi," ukazuje na viníka Paroubková.

Podruhé: Může za to Ústavní soud

Druhou šanci, kdy se mohl Jiří Paroubek po parlamentních volbách stát premiém, mu podle jeho ženy zhatil Ústavní soud. Ten v září loňského roku totiž rozhodl o zrušení podzimního termínu voleb do sněmovny a volby se tak konaly v řádném termínu letos na konci května. Paroubková vidí důvod toto rozhodnutí v „ochraně ústavního práva přeběhlíka Melčáka".

„Směšné rozhodnutí nehodné okresní posudkové komise za socialismu," komentuje rozhodnutí Ústavního soudu.

Rychetský mění postoje

„Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský ve stejné situaci v roce 1998 plamenně podporoval stejné řešení ústavního zákona, jaké o jedenáct let později zrušil," vysvětluje, proč je podle ní vyjádření ÚS směšné. „Tenkrát se měl stát ministrem, tak mu to nevadilo. Ba naopak," dodává směrem k Rychetskému.

Nemorální Melčák nepřeběhl zadarmo

Ústavní soud se podle paní Petry rozhodl chránit exposlance Melčáka, kterého Paroubková označuje za nemorálního. „Osoba, která jistě nepřeběhla do vládního tábora zadarmo."

Petra Paroubková se zmiňuje o výhodách, které Melčák jako poslanec využíval, „...které jsme platili my, daňoví poplatníci, ne vláda, ne pan Topolánek, který ho pro vznik své vlády potřeboval," vysvětluje.

Altruista Rychetský pomohl zrušit volby

Předseda ÚS Rychetský kvůli svému postoji k odloženým volbám v roce 2009 Paroubkové asi hodně leží v žaludku. „Na podzim 2009 se v soudci Rychetském hnulo svědomí (asi i za jeho předešlý postoj zcela opačný postoj) a pomohl volby zrušit," naráží Petra Paroubková. „Jistě to udělal zcela altruisticky a bez nároku na honorář (za takovou šaškárnu by si zasloužil i tantiémy)," píše ve své knize Paroubková. Pavel Rychetský tak podle ní nese vinu za to, že její muž podruhé přišel o šanci stanout v čele vlády.

Dále:

Manžel Paroubek: Kníže není sexidol, to chtěla žena naznačit

Paroubková dehonestuje knížete. Chtěla mu utírat bradu

Máme ji. První ukázka z Paroubkovy připravované knihy

Nežertujeme. Po vraždě Kočky se Paroubková bála o psa

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kls

Kdo řídí Prahu?

Podle všeho byste měl vy, ale přijde vy, že je to spíš Hřib. Myslíte, že tu kumulaci funkcí zvládáte? Proč jste chtěl být primátor, když o vás není vůbec slyšet, za to o Hřibovi až moc? A stojíte za ním, co se týká toho, jak si jako náměstek pro dopravu vede? Vždyť je to jen chaos nebo nějaký skandá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman Křeček k případu Vladimíra Kapala: Dopis jsem dostal. Je třeba se zamyslet

4:40 Ombudsman Křeček k případu Vladimíra Kapala: Dopis jsem dostal. Je třeba se zamyslet

Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček reaguje na případ šéfredaktora Svobodného rádia Vladimíra Kap…