Bittner ve svém komentáři odůvodňuje záměr radit Martinu Konvičkovi tím, že Blok proti islámu, v jehož čele budějovický vysokoškolský pedagog stojí, zřejmě aspiruje na to stát se politickou, komunální a parlamentní silou.
Aby mohl Martin Konvička své historické poslání zdárně naplnit, Bittner radí, aby nedělal začátečnické chyby. „Předně, kdyby se Martin Konvička skutečně věnoval dějinám, věděl by, že první diskriminační zákony je třeba vyhlašovat až po převratu – pro předvolebního fašistu by měly být demokratické hranice posvátné. V tomto smyslu je jeho otevřená hrozba ‚zavření hranic, militarizace společnosti a zbavování občanských práv‘ vysloveně začátečnickou chybou,“ myslí si pracovník Deníku Referendum.
Dalším zlatým pravidlem „dobrého fašisty“ je dle Bittnera chytit se některého z demokratických rozporů a demokracii na něm pokud možno zadusit. „Martin Konvička chopil za pačesy příležitost stát se jedním z nejviditelnějších bojovníků proti politické korektnosti – na cestě ke zkáze musíme Konvičku za tenhle krok pochválit,“ uznává Bittner s tím, že Konvička zdárně využívá jednoho ze základních kamenů liberální demokracie – svobodu slova. V jeho podání je to však prý spíše svoboda urážek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš