„To, že ministerstvo zahraničí nevydalo k zákonu o veteránech prohlášení, tak se k tomu v zásadě nevyjadřovala žádná členská země EU. Když jsem objížděl krajské konference sociální demokracie, tak postoj jsem vysvětloval. Není to, že bychom cokoli schvalovali. Je to jen postup, jak vyřešit témata citlivá pro obě strany,“ zmínil Petříček s tím, že kvůli takovéto otázce bylo zřízeno česko-ukrajinské fórum.
V rozhovoru Petříček také otočil ve věci svého výroku, že v případě, že nebude zvolen místopředsedou ČSSD na nadcházejícím sjezdu, zváží odchod z vlády. Nyní již svůj výrok mírní. „V případě, že bych nebyl zvolen, tak bych s novým vedením řešil, jestli mám pokračovat ve své práci, či ne,“ podotkl s tím, že jeho výrok rozhodně neměl být ultimátem pro delegáty.
Závěrem se pak Petříček vyjádřil i k přijetí syrských sirotků, což je nápad europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL). „Hovořil jsem o tom s ministrem Hamáčkem, jde totiž o záležitost vnitra. Podle informací, které mám, ověřují situaci, takže v tuto chvíli bych počkal. Panu ministrovi jsem říkal, že bude-li z jeho strany požadavek, je resort zahraničí připraven pomoci,“ sdělil s tím, že se domnívá, že bychom na nějakou dobu byli schopni pomoci malým dětem, ale je třeba se podívat, jak se situace má.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vef