V samém úvodu svého komentáře Nos připomíná, co dramatického se 17. listopadu 1939 odehrálo. Němci tenkrát odvlekli na tisíce studentů do německých vyhlazovacích táborů. Tam jich pak spousty z nich popravili, postříleli a umučili k smrti.
Zdůraznil, že v tento den zavřeli i naše vysoké školy a ve školách nižších stupňů zavedli esesácká a gestapácká pravidla. Dnes zklamaně přihlíží tomu, že se podle jeho slov chodí na náměstí a do ulic akorát předvádět výsměch studentským obětem germánského vyvražďování českého obyvatelstva, povzdechl si ve svém komentáři.
Vadí mu, že si dnes česká společnost připomíná spíše druhou událost, který vypukla o padesát let později 17. listopadu v roce 1989 – sametová revoluce. „Podvodný sameťák, hadrák a plyšák nahradil důstojnou vzpomínku a uctění památky povražděných studentů,“ napsal Nos.
Závěrem konstatoval, že gestapácký a esesácký duch se postupně zavádí nejen ve všech školách a ve všech médiích, ale ve všech vrstvách naší společnosti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab