„Občas přes média dolehne k českému čtenáři, že někdo byl za popírání holocaustu odsouzen: v Rakousku britský historik David Irving, v Česku kanadský emigrant Vladimír Stwora. Nikdo se čtenáři ale neobtěžuje vysvětlit, proč nemají popírači holocaustu pravdu. Přitom je nanejvýš žádoucí, aby každý měl v této otázce jasno a dokázal vábení jednoduché konstrukce osvětimské lži nepodlehnout. To se netýká pouze české společnosti, nýbrž všech evropských společenství,“ zdůrazňuje Krystlík.
SSSR a Západ
Je sice pravda, že vyhlazovacích koncentračních táborů existovalo jen šest, ale Židé byli zabíjeni i mimo ně. Počet zastřelených byl podle Krystlíka srovnatelný s počtem zavražděných osob v koncentračních táborech.
Celý text Tomáše Krystlíka ZDE.
Stejně jasně je třeba vyvrátit myšlenku, že Židé nebyli zavražděni, ale ještě před útokem na Sovětský svaz přesunuti do SSSR. Pokud by to tak bylo, Západ by se to dříve či později dozvěděl, protože vězni by různými cestami dali vědět svým příbuzným, byť by to mohlo trvat dlouho.
Nakonec se publicista pozastavuje nad tím, jak se západní státy zachovaly k Židům, které chtěli nacisté odstranit ze zemí, jež okupovali. „Franklin D. Roosevelt nebyl ochoten poskytnout azyl evropským Židům, ačkoliv USA měly pro to dostatek prostoru a hlavně potravin. Winston Churchill jako jediný byl pro jejich převzetí, ať to stojí, co to stojí. Byl však přehlasován ostatními ministry ve vládě, zejména ministrem zahraničí Anthonym Edenem, o němž jeho sekretář zaznamenal: Bohužel je A. E. (Anthony Eden) v otázce Palestiny neoblomný. Miluje Araby a nenávidí Židy," informuje Krystlík.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp