Pokud Rusové Navalného opět zavřou... Do ČT přišel člen lobbistického spolku Evropské hodnoty. A sršely návrhy trestů

19.01.2021 19:33 | Zprávy

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl David Stulík, analytik z centra Evropské hodnoty. Přední ruský kritik Putinova režimu Alexej Navalnyj byl po návratu z Německa v Moskvě zadržen a čeká na rozhodnutí soudu. Je namístě, aby západní země včetně Evropské unie vyhlásily kvůli zacházení s Navalným nové sankce proti Rusku? A na koho by měly sankce mířit, aby byly efektivní?

Pokud Rusové Navalného opět zavřou... Do ČT přišel člen lobbistického spolku Evropské hodnoty. A sršely návrhy trestů
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: David Stulík

Úvodní otázka směřovala právě k zatčení Alexeje Navalného a k tomu, zda kvůli tomu Evropská unie vyhlásí další sankce proti Rusku. „Řekl bych, že to je velice pravděpodobné, protože stejným způsobem vlastně EU uvalila sankce na osoby, které měly podíl na předchozí otravě Alexeje Navalného loni v létě, a některé státy Evropské unie už vyzvaly EU, aby tyto sankce byly uvaleny. Jmenovitě to byly baltské státy a někteří politici včetně politiků německých tak začali mluvit o tom, že reakce Evropské unie by měla být, řekněme, ráznější, důslednější, takže v případě, že Alexej Navalnyj nebude v dohledné době propuštěn a vlastně koncem ledna bude odsouzen opět k vězení, bezpodmínečnému vězení, tak si dovedu představit, že EU uvalí další sankce. Budou to osobní sankce na konkrétní lidi, bude jim zakázán vstup do EU, bude jim případně zmrazen majetek, který mohou mít na území Evropské unie,“ míní analytik.

Podle jeho slov se mimo jiné očekává, že Evropský parlament schválí ve čtvrtek rezoluci k Alexeji Navalnému. „Ten tlak ze strany evropských činitelů tam bude. I když to nebude oficiální bod jednání, ale asi se tam objeví,“ zmínil. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

19:58 Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

Je na straně Ukrajiny. Bojoval za ni. Přesto ho onálepkovali za proruského a udělali z něj dezinform…