Posílit by se měl zejména počet tzv. okrskářů, kteří budou vyškolení pro práci v sociálně vyloučených lokalitách. Silnější by také měly být pěší hlídky, které mají v těchto regionech působit preventivně a také díky znalosti terénu rychle reagovat.
Podle Peciny je situace v oblasti extremismu jiná než například před čtyřmi roky. Tehdy byli neonacisté silnější, nyní je prý jejich jádro oslabené. Do protestů s rasovým podtextem se ale začali přidávat běžní občané, což je způsobeno horší společenskou situací v některých regionech.
Policejní prezident Martin Červíček novinářům řekl, že se jeho lidé budou příští rok věnovat nejen násilí a extremismu, ale zaměří se i na drobnou trestnou činnost. Policie podle něj posílí hlavně na základních útvarech. "Zhruba tisíc míst dáme zejména do rizikových regionů, jako je Moravskoslezský kraj, Ústecký kraj, ale i do velkých aglomerací typu Praha, střední Čechy, jižní Morava a podobně," dodal šéf policie.
Policisté prý také zaznamenali při některých bezpečnostních opatřeních tzv. zážitkové násilí, což je potřeba některých lidí porvat se s policií. "Budeme se muset tomuto fenoménu v příštím období věnovat," uvedl Červíček.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jma, čtk