V prvé řadě Němec varoval, že se útočník může v nákupním centru skrýt už tím, že si po střelbě převlékne bundu, vymění čepici a splyne s prchajícím davem. Najít takovéhoto útočníka je pak velmi složité. I podle jeho názoru je jen otázkou, kdy a kde dojde k podobnému útoku znovu, neboť takovémuto hrůznému činu nikdy nelze s absolutní jistotou zabránit.
Německé bezpečnostní složky podle Němce jednají vysoce profesionálně, ale v současné chvíli už to nestačí. Posílení hlídek u hranic podle jeho názoru jistě má smysl, ale je to prostě málo.
„Nazývejme věci pravými jmény. Od minulého týdne tedy došlo k útoku v Nice – 84 mrtvých. Následný útok v Německu, kdy mladý Afghánec, o kterém se dnes mluví, že ani nebyl Afghánec ale Pákistánec, pobodal několik lidí ve vlaku,“ připomněl.
Podle Němce je třeba učinit následující kroky. Evropa by se měla víc zabývat radikálním islámem, radikálním islamismem. „A to nejen lidmi, kteří k nám přicházejí, ale i lidmi, kteří tady žijí, protože ti lidé jsou v nějaké své víře, ti lidé nás v podstatě nenávidí, protože se na nás dívají jako na káfiry, jako na nemuslimy, a podle práva šaría se k nám i chovají, takže já si myslím, že ta opatření by měla být mnohem rozsáhlejší, ne jen v tom, že vyšleme policisty do ulic,“ doporučil host.
Podle jeho názoru musíme přijmout odpovídající legislativní opatření, což je běh na delší trať. Sama muslimská obec v Česku by se měla varovat před svými konkrétními členy, u nich nastupuje radikalizace. Němec má za to, že je to v zájmu většiny samotných českých muslimů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp