„Knihu jsem nekřtil, pouze jsem směrem k autorovi a zúčastněným pronesl pár vět s obecným konstatováním, že žijeme v demokratické společnosti, v níž můžeme vyjadřovat různé názory. Knihu, její obsah či úhel pohledu jsem nehodnotil,“ hájil se ve čtvrtek na svém Twitteru Staněk, po vlně kritiky, která se na něj okamžitě snesla.
Jeho slova však pořádně hnula žlučí europoslanci Zdechovskému, který mu v návaznosti na jeho vyjádření formou tweetu vzkázal, že je takové politické jelítko. Vzhledem k jeho odmítnutí, že knihu křtil, Zdechovský odhaduje, že příště, až Staněk půjde pronést pár hřejivých slov například na sjezd nacistů, tak se bude hájit zase tím, že žijeme v demokratické společnosti, v níž můžeme vyjadřovat různé názory.
Závěrem mu pak dal podle svých slov dobrou radu, aby se raději zašel podívat do komunistického koncentráku. Pak teprve prý vše pochopí.
V diskusi pod Zdechovským příspěvkem se rozjela zajímavá debata. Spustil ji uživatel vystupující pod jménem Péťa Otrava, když si neodpustil poznámku, že u nacistů už ale dva lidovci byli.
Poté, co se Zdechovský podivil, u jakých nacistů to myslí, přiblížil, že na mysli má Sudeťáky a popíchl europoslance, že přece zcela jistě ví, co tím myslí.
Narážel tak na české politické představitele, kteří se účastnili sudetského sjezdu s cílem prohloubení vztahů sudetských Němců a Čechů. Jedná se o šéfa lidovců Pavla Bělobrádka i exministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSŮ), který se již také na svém twitterovém účtu ke Staňkově účasti na křtu vyjádřil tak, že se za něj stydí.
Slova o lidovcích u Sudeťáku Zdechovský popudlivě okomentoval, že Sudeťáci opravuji v pohraničí zničené kostely, které Grebeníček a spol. zničili. Nad takovým srovnáním kroutil nevěřícně hlavou.
Podle uživatele však zničené kostely Sudeťáci neopravují nezištně a chtějí majetek a území zpátky.
Tady už mu europoslanec oponoval, že tak to zcela jistě není, jelikož většina z nich je starších devadesáti let a majetky už jim nejspíše k ničemu nebudou. „Zkuste o tom Petře přemýšlet. Jste chytrý člověk,“ poznamenal na závěr.
Nelibost nad tím, že Grebeníčkovo dílo týkající se církevních restitucí pokřtil šéf resortu kultury Antonín Staněk (ČSSD), vyjádřil také bývalý premiér Mirek Topolánek. Na sociální síti napsal, že o Staňkovi dosud věděl jen to, že jeho náměstek produkuje záchodovou poezii, tímto se ale prý dozvěděl mnohem víc. „Staněk je nebezpečný hajzl,“ napsal jasně Topolánek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab