Podle zákona č. 348/2005 Sb. se v Česku musejí platit koncesionářské poplatky. Pro financování veřejnoprávního vysílání České televize a Českého rozhlasu musejí Češi a Češky platit 135 korun měsíčně za televizi a příjem signálu České televize a 45 korun za rádio a signál Českého rozhlasu. Vládní čtyřkoalice chtěla poplatky zvýšit na 150 korun za televizi, tedy o 15 korun, a na 55 korun za rozhlasový přijímač, tedy o deset korun.
U rozhlasového přijímače se poplatek měnil naposledy v roce 2005. Pokud by se poplatek zvýšil o 10 korun, je to navýšení o 10 korun po dvaceti letech. V případě televize se poplatek měnil v roce 2008, tedy před 16 lety.
Jenže koalice přiznává, že nakonec zvýšení koncesionářských poplatků do konce roku nestihne projednat.
„Od příštího roku si měli lidé připlatit za televizi i rozhlas, zvýšení koncesionářských poplatků je jedním z hlavních předvolebních hesel koalice. Vláda ale nyní přiznala, že to nestihne. Kdy to nakonec nastane, není jisté. Šéfové České televize i Českého rozhlasu se už dříve nechali slyšet, že pokud se poplatky nezvýší, přistoupí k propouštění a omezení tvorby,“ napsal server iDNES.cz.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Miloš Polák