Reportérka Kristina Ciroková se jala zkoumat odlišné příběhy dvou bratrů. V úvodu krátce připomněla, že Hayato již loni kandidoval do Poslanecké sněmovny, nicméně neuspěl. „Vstupuji do politiky jako demokrat, jako přesvědčený Evropan, jako člověk západní orientace, kterému je blízká komunikace s lidmi a dialog i s těmi, kteří mají odlišný názor. S tím do toho jdu,“ představuje se na videozáznamu Hayato Okamura. „Tomio Okamura vsadil na protest, radikalitu, vymezení se vůči existujícímu politickému režimu. Hayato vsadil na to, že je určitý antipod,“ míní Lubomír Kopeček, politolog z Masarykovy univerzity v Brně.
Bratři se neshodnou například na otázce Česka a Evropské unie. Zatímco Tomio horuje za „czexit“, Hayato v případném odchodu z EU vidí katastrofu s důsledky pro budoucí generace. Podobně je tomu v případě uprchlické krize. Zatímco Hayato se osobně angažoval při pomoci iráckým křesťanským uprchlíkům, Tomio přesun uprchlíků do ČR odmítá, jak ilustruje Česká televize pomocí videozáznamů. „Není správné lidi ještě víc strašit, vybičovávat jejich strach a nejistotu a pak se stavět pomalu do role náboženského spasitele, který jediný je zachrání. To nakonec ani ničemu neprospívá,“ domnívá se Hayato Okamura.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marek Korejs