Kvůli případu čelí tlaku zejména ministr obrany Martin Stropnický (ANO), jenž výměnu připustil. Opoziční TOP 09, která svolání schůze podnítila spolu s poslanci ODS a Úsvitu, kritizuje taky ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO). Pelikán rozhodl o tom, že Česko Fajáda do USA nevydá. Navíc unikla i informace o údajné výši výkupného, které Česko zaplatilo za propuštění dvou dívek unesených už dříve v Pákistánu.
Schůze, byť by mohla být v neveřejném režimu, se možná nakonec vůbec neuskuteční. A to v případě, že Sněmovna neschválí její navrhovaný program, což je pravděpodobný scénář. Prostor pro diskusi by se však navzdory tomu otevřel, byť omezený.
Migraci se Sněmovna věnuje na nynější řádné schůzi po několika měsících. Loni na podzim poslanci odmítli myšlenky na zavedení trvalého mechanismu pro přerozdělování uprchlíků mezi státy Evropské unie. Podpořili také opatření, jež povedou k lepší ochraně vnější hranice unie, navracení lidí bez práva na udělení azylu nebo zásahům proti pašerákům lidí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk