Řada lidí dnes kritizuje Spojené státy, že zasahují v různých částech světa. Jenže si málokdo klade otázku, co by se dělo např. v Afghánistánu, kdyby USA nebojovaly proti Afghánistánu. Teroristé by měli svůj stát o mnoho let dříve a napadali by jak Evropu, tak Spojené státy, ale i jiné části světa. Určitou variaci představuje dnes Islámský stát, ale podobná hrozba by tu existovala mnohem dříve.
Ostrá slova padají na hlavy Američanů i za to, že jejich úderům padají za oběť nevinní lidé. Na to poukázal čtenář Honza Zjara. Napsal poslanci také, že se Američané specializují na válku a stávají se z nich profesionálové v zabíjení. Laudát důrazně zareagoval.
„Vaším problémem je, že si asi myslíte, že skutečná válka probíhá podle limonádových zkazek, jak je produkuje Hollywood. Ale skutečná válka je šílená, plná skutečného násilí, masakrů, zoufalství a obětí nevinných. Nejvíce to téměř vždy odskáčou civilisté, protože ty nikdo necvičí. Názor jsem ani časem nezměnil. Nevím, proč by měli být zrovna Američané profesionály na zabíjení. Z čeho tak soudíte? Dvakrát se uzavřeli do sebe a dvakrát Evropa předvedla naprostou zběsilost. Skutečně si myslíte, že se hrnou do války? Stačí vzpomenout na společenskou vzpouru kvůli Vietnamu atd. Nikoho z prosperující společnosti nebaví umírat na druhém konci světa. Tradice polovojenské společnosti je přece více blízká Rusům, než Američanům,“ uvedl politik.
Spojené státy jsou velmoc, jsou si toho vědomy a snaží se chovat odpovědně. Faktem je, že kupříkladu v Sýrii je nyní situace velmi složitá a prakticky se nedá poznat, kdo je „hodný“ a kdo „zlý“, krev tam mají na rukou všichni. Laudát proto neumí odpovědět na otázku, kdo by měl být v této válce podporován. Až na Kurdy, ti si prý podporu zaslouží.
Zeman nám nepomáhá, jen se podbízí totalitnímu režimu
Pár slov padlo také na adresu vztahů České republiky s Čínou. Čtenář vystupující pod označením ‚hopik‘ se ptal, zda předchozí pravicové vlády nezanedbaly vztahy s Čínou, pročež nás teď musí zachraňovat premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a prezident Zeman.
Laudát oponoval, že nás zmínění politici nezachraňují, jen se podbízejí totalitnímu režimu. O tom ostatně svědčí i veřejně známá data Eurostatu. „Dynamika obchodní výměny v éře Topolánkovy a Nečasovy vlády zhruba odpovídala nárůstu evropského průměru vzájemné obchodní výměny. Za této vlády má vůči evropskému průměru horší skóre. Obchod až tolik nemá s podbízením se politiků takovou souvislost, jakou nám pánové Sobotka a Zeman vykládají. Např. takové Portugalsko se nepodbízí a jeho obchodní výměna má zcela odlišnou pozitivní dynamiku,“ napsal zákonodárce.
Další odpovědi poslance Laudáta naleznete zde
Nakonec došlo i na uprchlíky a na slova Karla Schwarzenberga. Ten prohlásil, že se stydí za to, jak se mnozí Češi staví k uprchlíkům. Laudát se čestnému předsedovi TOP 09 nediví, neboť někteří politici se chovají hodně uboze. Osobně se stydí spíš za prezidenta Zemana. „Určitě se stydím např. za ty, kteří jsou ochotni vyměnit svobodu za příslib žvance, za prezidenta, když sprostě nadává v rozhlase, nebo se podivně klátí nad korunovačními klenoty, a tak bych mohl pokračovat,“ sdělil poslanec.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp