Čtení jmen obětí holokaustu se bude konat v sále zastupitelů v budově magistrátu nebo v předprostoru Nové radnice na Mariánském náměstí. Na akci bude město zvát izraelského velvyslance a na svou budovu vyvěsí izraelskou vlajku. Pospíšil na jednání uvedl, že se antisemitismus vzmáhá i v zemích, kde by to nikdo nečekal. Jako příklad uvedl Francii, odkud se podle něj odstěhovaly tisíce lidí.
Vládnoucí koalice Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) v uplynulých týdnech schválilo seznam významných dní, při nichž bude vyvěšovat vlajky. "Koalice zapomněla na židovský národ. Ten v historii Prahy sehrál nezastupitelnou roli. Bohužel si v historii prošel také velice tragickými obdobími," řekl předseda pražské ODS Tomáš Portlík.
Na nádraží v Bubnech, odkud byli za druhé světové války deportováni Židé, navíc vznikne Památník ticha. "Dnes dostal stavební povolení. Nebude zaměřen na minulost, ale i na vzdělávání," řekl zastupitel a starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha Sobě). Vzniknout by podle něj měl v řádu týdnů.
Praha rovněž vyvěsila 8. března tibetskou vlajku a 12. března k 20. výročí vstupu České republiky do NATO vlajku aliance. V srpnu pak vyvěsí při vzpomínce romského holokaustu romskou vlajku. Na budově magistrátu bude v srpnu i takzvaná duhová vlajka festivalu Prague Pride. V květnu při mezinárodním dni rodiny a v lednu při světovém dni manželství magistrát rovněž vyvěsí vlajku, zatím ještě nebylo rozhodnuto, jaká bude.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk