Vedení magistrátu by se podle ní mělo zaměřit na hledání takového řešení, které bude realizováno na základě otevřeného výběrového řízení a bude tak zaručeno, že Praha nebude za účetní služby platit neadekvátně vysoké finanční částky.
„Toto celé je jenom zástěrka. Z vlastní zkušenosti, kdy jsem měla na starosti agendu účetního systému, můžu říct, že na trhu dodnes neexistuje firma, která by měla jakákoliv práva k systému společnosti Gordic a znala tak její aplikace a fungování. Troufám si tvrdit, že společnost Gordic bude nadále tím, kdo bude veškerý rozvoj řídit. Zarážející je už i sám fakt, že společnost Gordic dosud nezveřejnila výčet společností, které by rozvoj účetního softwaru měly zajistit. To, že současná politická reprezentace Prahy o tak důležité agendě rozhoduje bez znalosti, komu bude platit desítky milionů korun a navíc bez vědomí skutečnosti, které firmy budou rozvoj zajištovat, je alarmující. Je zřejmé, že v pozadí bude vždy Gordic a celá tato konstrukce by mohla být chápána jako zločinné spolčení," konstatuje Vorlíčková.
„Už v roce 2013 jsme se vydali cestou přesoutěžení účetního systému, abychom se zbavili závislosti na jedné firmě, která trvá od poloviny devadesátých let," dodala.
Ačkoli se jedná o velmi výrazné osočení, na webu Gordic není jediná reakce, která by tato slova vyvracela. Ředitel Gordicu Jaromír Řezáč na stránkách pouze zmiňuje, že „za úspěchem naší firmy stojí slušnost, loajalita, optimismus, práce, odpovědnost, odbornost a trocha potřebného štěstí. Na tyto stavební kameny, které nás za více než 20 let dovedly k našemu dnešnímu výsadnímu postavení v oblasti IT ve veřejné správě, vsázím i v dnešní době."
Tématu se budeme věnovat i v dalších dnech.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: tan