Pražský primátor ve Welt am Sonntag varoval před Čínou

13.01.2020 9:12 | Zprávy

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) dnes v nedělníku Welt am Sonntag varoval před unáhleným uzavíráním smluv s Čínou, kterou označil za nespolehlivého a riskantního partnera. Vyzval přitom, aby se nikdo nevzdával svých hodnot a přesvědčení kvůli nátlaku a strachu z výhrůžek.

Pražský primátor ve Welt am Sonntag varoval před Čínou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib

Hřib čtenáře německého listu seznámil s důvodem krachu sesterské smlouvy s Pekingem. Vysvětlil, že Praha nesouhlasila s textem kvůli jednomu z článků smlouvy, který jí zakazoval hovořit o nezávislosti Tchaj-wanu a Tibetu. „Jiná partnerská města Pekingu jako Londýn, Riga či Kodaň nemusela takovou pasáž podepsat,“ dodal.

Pražský primátor poznamenal, že předchozí vedení Prahy kontroverzní článek podepsalo, a to k ohromnému pobavení Pekingu. „My jsme jen chtěli tento článek odstranit a partnerství zachovat,“ uvedl Hřib a dodal, že pro Peking to bylo nepřijatelné. „Proto jsme o partnerství přišli, získali jsme ale nové. O nadcházejícím pondělí podepíšeme městské partnerství s Tchaj-pejí, hlavním městem Tchaj-wanu,“ napsal Hřib.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Decroix z ODS se chlubila, jak zpřísnili migrace. „Odvážně udělali, co chce Brusel,“ zní v odpověď

17:27 Decroix z ODS se chlubila, jak zpřísnili migrace. „Odvážně udělali, co chce Brusel,“ zní v odpověď

Poslankyně ODS Eva Decroix na sítích informovala, že vláda Petra Fialy navrhuje novelu, která zpřísn…