Do výměry trestu, jehož součástí je také pětiletý zákaz působení ve vedení obchodních společností, jsou započtena Krejčířova předchozí odsouzení. Podnikatel, který nyní pobývá v Jihoafrické republice, tam čelí podezření z únosu a pokusu o vraždu.
Obhajoba s dnešním verdiktem nesouhlasí, zřejmě se proto obrátí na Nejvyšší soud. "Předpokládám, že dovolání podávat budeme," řekl po skončení jednání novinářům advokát Lukáš Blahuš. Státní zástupce Vladimír Trýzna pak sdělil, že mu snížení trestu nevadí. "Je to v podstatě kosmetická záležitost," dodal.
Škoda přesáhla 520 milionů korun
Spolu s Krejčířem vinila obžaloba z úniku jihlavské společnosti M5 také tři bývalé jednatele firmy - Milana Vítka, Jaroslava Kováře a Martina Haimanna. Kvůli novoroční amnestii, která se mimo jiné vztahovala na stíhání delší osmi let s trestní sazbou nižší než deset let, ale muselo být jejich stíhání zastaveno.
Čtveřice podle obžaloby od listopadu 2001 do ledna 2002 zneužívala při dovozu benzinu a nafty z Německa povolení nezajišťovat celní dluh. Muži tak nemuseli na hranicích platit clo hotově. Odvolací soud nakonec škodu spočítal na 522 milionů, proti původnímu verdiktu je zhruba o 50 milionů nižší. Kromě toho vrchní soud objevil v loňském rozsudku Městského soudu v Praze další drobná pochybení, kvůli nimž trest snížil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: lze, čtk