Překvapení od vědců. Když na sociálních sítích řešíte psychické problémy, práci nedostanete

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

30.08.2023 21:30 | Analýza

Sdílet na sociálních sítích informace o svém duševním zdraví se nemusí vyplatit. Zvláště pak, pokud tak činíte přes sociální síť LinkedIn, která slouží k propojování lidí v rámci byznysu a k hledání pracovních příležitostí. Výzkumnice z americké North Carolina State University totiž zjistily, že pokud se při hledání práce na internetu „pochlubíte“ tím, že máte depresi a úzkosti, na svého potenciálního zaměstnavatele tím příliš pozitivně nezapůsobíte. Naopak.

Překvapení od vědců. Když na sociálních sítích řešíte psychické problémy, práci nedostanete
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

V aktuální době hovořit o duševních problémech již není tabu jako v minulosti. Někteří lidé jdou ještě dál a o svých problémech se rozepisují i na sociálních sítích, což může v budoucnu podle amerických výzkumníků činit problém. Zvláště pokud se tak někdo rozhodne o svých duševních problémech informovat skrze sociální síť LinkedIn, která je primárně určena na propojování lidí z byznysu a k nacházení pracovních kontaktů. 
 
Spoluautorka studie americké North Carolina State University v Raleigh Lori Fosterová podotkla, že jsou přitom lidé ke sdílení zkušeností s duševními problémy pobízeni. „Lidé jsou často povzbuzováni k tomu, aby o svých problémech s duševním zdravím mluvili na sociálních sítích, s cílem snížit stigma spojené s problémy duševního zdraví,“ poznamenala pro server Phys.org s dodatkem, že to však na platformě typu LinkedIn může mít „nepředvídatelné důsledky“. 
 
Dle druhé z amerických výzkumnic to, že informujete o svých duševních problémech na sociální síti, kde si hledáte nového zaměstnavatele, se pojí s tím, že pak na vás při hledání práce mohou nahlížet odlišně, nežli kdybyste nic podobného o sobě nešířili. „Konkrétně jsme zjistili, že tato zveřejnění mohou ovlivnit způsob, jakým nás lidé vnímají v profesním kontextu,“ zmínila Jenna McChesneyová.
 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kotas

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Fakt myslíte, že jsme na tom v oblasti digitalizace dobře?

A co třeba říkáte na to, že jsme v digitalizaci veřejné správy je Česko druhé nejhorší v EU? Zdroj: https://www.dvs.cz/clanek.asp?id=6995694 Nebo co říkáte na toto - https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-b2b-platit-prevodem-nestaci-digitalizace-ceske-ekonomiky-je-zalostne-pomala-261752?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo mu dává rozkazy? Fiala? Pavel? S Foltýnem je to samá záhada

4:44 Kdo mu dává rozkazy? Fiala? Pavel? S Foltýnem je to samá záhada

Na konci listopadu uplyne půlroční lhůta, o které Otakar Foltýn opakovaně hovořil jako o limitu svéh…