Nejprve Petruška úspěšnější kolegy přesvědčoval, ať rezignují na křeslo ve sněmovně, teď přišel s dalším požadavkem.
V ODS podle něj prý platí pravidlo, kdy lídr kandidátky věnuje na kampaň příspěvek pět set tisíc korun a dvojka čtyři sta tisíc. Další dva kandidáti přispějí třemi a dvěma sty tisíci korunami.
"Kdo není zvolen, tomu strana peníze vrátí. Když jsme ale tohle pravidlo zavedli, nepočítali jsme s tím, že do sněmovny neprojde nikdo z první čtyřky," řekl Petruška pro server iDNES.cz.
Svezli jste se na druhých, vraťte peníze
"Někdo investoval statisíce a není zvolen, a ten, kdo v kampani nepracoval, je v parlamentu. Měli by zpětně něco zaplatit," žádá Petruška.
Sám okolí přesvědčuje, že kdyby se on dostal do sněmovny díky financím někoho jiného, byl by připraven nějakou částku zaplatit
My nemáme příjem obřích rozměrů, nic platit nebudeme
Noví poslanci, které lidé kroužkovali místo Petrušky, nic platit nechtějí. "Já určitě nehodlám dát nic," řekl Radim Jirout.
"Já nesedím v žádných dozorčích radách za desetitisíce, proto si nemohu dovolit drahou kampaň. A ani nehodlám platit Petruškovu billboardovou kampaň, kterou řada lidí označila za falešnou a neúčinnou," rýpnul si také Jaroslav Martinů.
Má vystaráno a stejně by rád další peníze
Petruška, zdá se, zůstane bez finančního zadostiučinění. Podle vlastních slov ovšem má výnosnou podnikatelskou kariéru, tak by mu ztráta příjmu ze sněmovny neměla vadit.
"Do politiky jsem vstoupil již jako úspěšný podnikatel. Má práce v Poslanecké sněmovně znamenala naopak výraznou komplikaci pro fungování mojí firmy. Poslanecký plat jsem nikdy nepotřeboval," komentoval Petruška vlastní finanční situaci.
Více: Poražený lídr pardubické ODS zkouší získat mandát v zákulisí
Foto: ods.cz
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par