„Radost určitě ne, jako každý postarší člověk mám raději klid,“ odpověděl na dotaz, jestli má z obecné perspektivy ze současné vládní krize radost.
„Nemůžeme mít volby každý rok,“ uvedl prezident na teorii předčasných voleb. „Nebudu popírat výsledky voleb,“ pokračoval dále s tím, že existují jisté demokratické principy, které je zapotřebí respektovat. „Ano, nechci se nazývat rozhodčí,“ pokračoval s tím, že pokud má plnit funkci moderátora, pravidla jsou jasná. „Vítěz voleb nemá být obcházen,“ řekl. Ten, kdo zvítězil v demokratických volbách, by měl podle něho také vést vládu. „Pokud jsem ponoukán, abych si teď najednou zahrál na polodiktátora, tak to neudělám,“ řekl a dodal, že by to znamenalo odklon od těchto demokratických pravidel.
Připomněl také skutečnost, že zde máme vládu s důvěrou, proto je podle něho absurdní, že sociální demokracie zvažuje odejít nebo se připojit k hlasování o nedůvěře. Je to podle něho tím, že jsou tam dvě názorové skupiny.
„Vylévání kýblu špíny ze strany opozice,“ pokračoval v hodnocení vládní krize. Podle něho se nepodaří vyslovit nedůvěru vládě. „Bude chvíle klidu a pak si zase někdo vymyslí úplný nesmysl,“ predikoval další vývoj. Podle něho každá parlamentní strana, která získala důvěru voličů, má být považována za partnera, nikoliv za nepřítele. „Nejvíce škody dokáže napáchat ctižádostivý blbec,“ uvedl v kontextu vládní krize s tím, že osobně se o tom přesvědčil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: sla