„Jeho chování bylo spíš o tom, ‚já nic, všechno ministr zdravotnictví. Já sice všechno kritizuju, ale nic s tím dělat nemůžu‘. Ve skutečnosti ho nezajímalo, jak se tady lidé mají. Na platy se podíval letmo, konstatoval, že takové nikde neviděl, což není pravda, protože máme na akciové společnosti běžné, standardní mzdy. Nezeptal se, jestli jsou tady lidé přepracovaní nebo kolik nám chybí personálu. Z mého pohledu to byla jen jakási politická exhibice ve smyslu ‚já vidím všechny chyby a nedostatky, nikdo jiný na to neupozorňuje, jen já‘,“ poznamenala roztrpčená Řezníčková v rozhovoru pro Trutnovinky.cz.
Místo věčného řečnění by si prý Babiš měl uvědomit, že už dva roky sedí ve vládě, jako ministr financí v ní má velikou moc, měl by ji tedy použít, aby pacientům, lékařům i zdravotním sestrám pomohl. Poukazovat na chyby nestačí, pokud máte moc něco změnit. Co to má být? Zdravotnictví potřebuje dvě miliardy korun na vyšší platy a už včera bylo pozdě. A právě ty Babiš pustit může.
Nemluvě o tom, že pan ministr prý leckdy mluví o něčem, o čem mnoho neví. Podle odborářky to ukázala např. debata o změnách ve vzdělávání lékařů, u které si šéf státní kasy pravděpodobně myslel, že bude za 14 dní zákon vyjednána. Jenže ono to trvalo rok a půl, protože jde o složitý zákon, navíc místy kontroverzní, o kterém jednaly přes dvě desítky odborníků.
„Představa pana ministra, že když nám před dvanácti lety Unie nařizovala systém vzdělávání, že si mohl někdo lehnout před ministerstvo a zabránit tomu, je utopie,“ uzavřela dáma.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp