Vládní CSU tak chce nyní mimo jiné nově výrazně prodloužit dobu, po kterou je možné zadržet neúspěšné žadatele o azyl. V současné době platí čtyřdenní limit. Pokud se však v tuto dobu vyhoštění nepodaří, musejí být propuštěni na svobodu. Nově by mohl být příslušný migrant zadržen až na měsíc, což dává více času na dohodu o deportaci.
Je to reakce na případ Tunisana Anise Amriho, jenž stojí za teroristickým činem v Berlíně. Azyl v Německu totiž nedostal, ale Tunisko jej odmítlo přijmout zpět. Německá policie jej tak musela propustit na svobodu.
Vláda kancléřky Angely Merkelové pak klade stále větší důraz na vyhošťování těch, kteří azyl nedostanou. Důležité pro ni také je zadržení žadatelů o azyl, kteří jsou podezřelí z napojení na radikální islamisty. To chce vláda také daleko důsledněji kontrolovat – zda nedochází k radikalizaci uprchlíků či německých občanů muslimské víry. V programu, který chce CSU zveřejnit v lednu, se mimo jiné uvádí, že kdo ohrožuje stát, ztratil právo být jeho občanem. Návrh podle všeho podporují i sociální demokraté.
- Původní text ZDE
Šéf německých policejních odborů Ernst Walter také vyzval k tomu, aby v Německu na ulicích bylo více bezpečnostních kamer. To však například odmítla regionální vláda v Berlíně. Místo toho vyzvala občany, aby policii poskytli své případné vlastní fotografie či videa, která pořídili v době útoku. To Walterovi však přijde absurdní. Musí se tak spokojit s tím, že země chce podle serveru přijmout několik desítek tisíc nových policistů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef