Vedení se však tohoto neobává. A to i přesto, že by mohlo hrozit napadení výsledku referenda u soudu. To uvedl pro Právo právník Vladimír Hejduk.
„Pokud by skutečně nebylo povoleno hlasovat všem, kteří se na členskou schůzi dostavili, mohli by členové, jejichž práva takto byla krácena, napadnout referendum u soudu, a to s velkou nadějí na úspěch, “uvedl Hejduk s tím, že podle stanov se může v místních organizacích hlasovat jen tehdy, přijdou-li dvě pětiny členů.
Hamáček však uvádí, že místní organizace mají možnost svolat schůzi opakovaně. „Pro referendum je dostatečný prostor,“ uvedl.
„Pokud by se místní organizace nebyla schopná sejít v počtu, který by odpovídal usnášeníschopnosti, tak je otázka, jestli by taková organizace měla existovat, je-li ten stav opakovaný,“ uvedl místopředseda ČSSD Martin Netolický pro Právo. Navíc dodal, že vnímá o hlasování zájem.
Jak však bude hlasovat, říci nechtěl. „Nechci ovlivňovat členy, každý má svůj rozum, dostane do ruky programové prohlášení vlády i principy koaliční spolupráce a každý je sám posoudí,“ sdělil Netolický.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef