„Nikdo nikomu nemusí platit provizi – na rozdíl od rozvozu, při němž restauracím zůstávají velmi nízké marže. Je to mnohem jednodušší a efektivnější než to, co dělá většina restaurací teď,“ popisuje Hoang svůj nápad, jak by si restaurace mohly v tíživé době finančně přilepšit.
Sám ještě donedávna provozoval vlastní česko-vietnamskou restauraci Bohemia Café v Hanoji. Aby nepřišel kvůli vládním restrikcím nařizujícím zavření restaurací definitivně o své zisky, začal se řídit svou strategií a už několik měsíců dodává vietnamské speciality do tradičního Branického lahůdkářství.
Zpočátku do lahůdkářství dodávali jenom závitky, zájem lidí byl podle jeho slov však tak velký, že na žádost lahůdkářství začali dělat obrovské hrnce s nudlemi. „Tohle by mohli jednoduše udělat i české restaurace,“ je přesvědčen, že tento způsob by byl výdělečný i pro další stravovací zařízení.
Spolupráce tohoto typu je podle Hoanga výhodná pro obě strany. „Ať už jde o večerky, pekařství, řeznictví nebo třeba lahůdky v ulici – jim to zpestří nabídku a přivede nové zákazníky, svoje zákazníky si tím budou udržovat také restaurace,“ dal za příklad další podnikatelské subjekty. Závěrem doplnil, že v neposlední řadě nejde jenom o záchranu restaurací, ale také o všechny kuchaře.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab