Jan Keller odpovídá čtrnáctideníku A2, jak by Unie měla reagovat na dění kolem Ukrajiny. „Evropská unie by měla v první řadě vysvětlit, jak chce pomáhat Ukrajině, když nedokázala pomoci Řecku, které je ve srovnání s Ukrajinou ekonomickým tygrem,“ píše Keller.
Dále by podle něj Evropa měla vysvětlit, jak dosáhne toho, aby její případnou pomoc nerozebrali ti, kteří Ukrajinu rozkradli. „Až budou tyto dvě věci vysvětleny, rád se osobně uskrovním na pomoc lidu Ukrajiny. Odmítám ale přispívat na udržování mocenských pozic oligarchů,“ dodává sociolog.
Aby lidé neměli důvod utíkat ze své rodné země, měla by se Unie především distancovat od akcí, které destabilizují státy a celé regiony. „Libyi jsme dokázali parádně vybombardovat a tím naše starost o blaho jejích obyvatel a o demokratizaci poměrů v zemi skončila. Může se někdo divit proudu uprchlíků z podobných regionů?“ píše známý sociolog a environmentalista.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jno