Profesor Keller o blouznění tržních dogmatiků a o tom, proč se domky a byty nechovají jako rohlíky

01.06.2013 22:40 | Zprávy

Problematika sociálního bydlení podle sociologa Jana Kellera narostla do obludných rozměrů. Uvedl to ve svém komentáři, kde dále píše, že v této oblasti si neviditelná ruka trhu nejenže neporadila, ale naopak demonstruje svoji bezradnost. Stát prý zatím vynaložil úsilí pouze na papírové snížení počtu osob v bytové nouzi a na snížení počtu příjemců dávek.

Profesor Keller o blouznění tržních dogmatiků a o tom, proč se domky a byty nechovají jako rohlíky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Jan Keller

„Blouznění tržních dogmatiků o tom, že neviditelná ruka vyřeší všechny problémy, bylo sice docela zábavné, připravilo však společnost o spoustu času, kdy se mohly problémy začít řešit,“ píše Keller v Právu. Nyní tak podle komentátora máme rostoucí počet bytů, kde bydlení je tak drahé, že lidé na ně nedosáhnou, a na straně druhé narůstající počty těch, jimž hrozí ztráta střechy nad hlavou nebo o ni už přišli a žijí v nedůstojných podmínkách na ubytovnách. „Z nějakého důvodu se však byty a domky nechovají jako rohlíky,“ upozorňuje Keller.

Problém se neřeší

Sociolog Jan Keller píše o tom, že ministerstva práce a sociálních věcí a pro místní rozvoj plánují v příštím týdnu společné jednání na téma sociálního bydlení. „Příslušná ministerstva zatím však kopírují bezradnost trhu. Loňský rok ztratila vymýšlením novely, která měla připravit o dávky na bydlení téměř polovinu současných příjemců. Zároveň se snažila vymezit okruh osob v bytové nouzi takovým způsobem, aby jich alespoň papírově ubylo co nejvíce,“ píše komentátor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lipavského úřad dostal dopisy o velvyslanci v Německu. Vážné informace vymlčel

4:45 Lipavského úřad dostal dopisy o velvyslanci v Německu. Vážné informace vymlčel

Závažné otazníky nad duševním zdravím českého velvyslance v Německu Jiřího Čisteckého přechází Lipav…