Profesor bojuje za zrušení letního času. Velmi ho kvůli tomu naštval Juncker

13.07.2019 18:26 | Zprávy

Postoj Evropské unie v minulém roce dává naději, že spolek evropských států prokáže užitečnost alespoň v jedné dílčí otázce. Věří v to profesor Zdeněk Kolíbal, který se svou akcí „Čas pro Evropu“ bojuje za zrušení letního času.

Profesor bojuje za zrušení letního času. Velmi ho kvůli tomu naštval Juncker
Foto: wikipedia
Popisek: Hodiny

Už v minulém období to vypadalo, že na tématu je v rámci EU celkem shoda. Jenže pak do věci se svou nezaměnitelnou osobitostí vstoupil Jean-Claude Juncker a vše bylo jinak. „Obrátil se ve své bohorovnosti jako ke vzoru k řecké bohyni sváru Eris, takto latentní iniciátorce Trójské války,“ píše profesor Kolíbal.

Ten zastává názor, že Juncker si na poslední chvíli uvědomil, že možnost manipulace s časem je koneckonců další z možností, jak diktátorsky ovládat Evropany, jejich biorytmy a zdraví, a tak vše přehodil na členské státy, ať rozhodnou, který čas chtějí. Zda letní, nebo zimní.

Profesor Kolíbal k tomu dodává, že tento nepřirozený čas přesouvá středoevropské země na časovou úroveň Ukrajiny.

A vidí i lobbistické skupiny, které za letní čas bojují, aby na něm vydělaly. „Mezi tyto zastánce patří totiž zejména nevelká, ale o to vlivnější, skupina golfistů, cyklistů, jezdců na koních a tenistů, jimž my ostatní svítíme Sluníčkem na jejich večerní hrátky za cenu ranní nepohody zejména našich dětí,“ píše profesor.

Jean-Claude Juncker si prý byl dobře vědom, že Evropané se na „tom správném“ čase nikdy nedokážou shodnout, a proto schválně celou věc přehodil na ně. „Přesto však stále platí: Letní čas, jako neblahý výdobytek dvou světových válek, patří na smetiště dějin!“ volá závěrem Zdeněk Kolíbal.

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Martin Exner byl položen dotaz

Kdo přesně podle vás nebere válku na Ukrajině vážně?

A co máte na mysli tou podporou Ukrajiny všemi prostředky? Měli bysme tam nasadit i vlastní vojáky? Nebyl by ale tento krok začátek třetí světová? A máte dojem, že se Ukrajině pomáhá málo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Listopadový Ivan Hoffman: Střední třída si nevážila socialistické totality

16:47 Listopadový Ivan Hoffman: Střední třída si nevážila socialistické totality

POHLED IVANA HOFFMANA Takzvaný socialismus i kapitalismus v Česku měli něco společného, srovnává k b…