Průzkum: Zpravodajství PL o imigrantech se umístilo mezi nejdůvěryhodnějšími

27.04.2016 15:52 | Zprávy

Agentura Phoenix Research prováděla mezi lidmi průzkum, kterým médiím nejvíce věří v otázkách migrační krize. Průzkum rozdělený na kategorie „televize“, „tisk“ a „internet“ přinesl zajímavé poznatky.

Průzkum: Zpravodajství PL o imigrantech se umístilo mezi nejdůvěryhodnějšími
Foto: Václav Fiala
Popisek: Uprchlíci z Afghánistánu

Lidé se podle svých slov o běženeckou krizi zajímají. Jednoznačně to uvedla třetina, dalších 44 procent pak „spíše ano“. Čtyřicet čtyři procent přitom čerpá informace převážně z televize, čtyřicet procent z internetu a osm procent z tiskovin. Zbytek především z rádií.

V sekci internetu lidé považují za nejdůvěryhodnější servery IDNES.cz (24 procent) a ParlamentníListy.cz s 22 procenty. Serveru Novinky.cz věří 16 procent a serveru Blesk.cz 8 procent. Až poté následují servery iHNed.cz, Lidovky.cz, Aktuálně.cz a Českénoviny.cz. Všechny ostatní weby skončily pod hranicí dvou procent.

Mezi televizemi lidé zastávají názor, že nejlépe o běženecké krizi informuje televize Prima. Věří jí plných 32 procent. S 26 procenty ji následuje televize Nova a až za ní s 19 procenty skončila Česká televize. Za veřejnoprávním vysílatelem, který kvůli zpravodajství živí celý kanál, pak skončila TV Barrandov s 5 procenty.

Pokud jde o tisk, má největší důvěru deník Blesk, a to 26 procent. S 23 procenty jej následuje deník MF DNES a s 21 procenty Právo. Hospodářské noviny mají důvěru dvanácti procenty, Lidové noviny pak procent osmi. Všechna další denní periodika pak nepřekonala dvě procenta důvěry.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Milá Katko,

Slováci z KSS se přejmenovali na SDL, aby nedráždili generaci, která o KSS jen slyšela. Díky médiím dostala KSS Černého Petra a tak ji Weis , předseda KSS, přejmenoval na SDĽ. Teď jen málo lidí si vzpomene na KSS. Proč se nezkusíte přejmenovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Činnost pro cizí mocnost.“ Do zákona přidali ostrý paragraf. Ale tak, že za to Rakušan dostal vynadáno

4:44 „Činnost pro cizí mocnost.“ Do zákona přidali ostrý paragraf. Ale tak, že za to Rakušan dostal vynadáno

Činnost pro cizí mocnost. Nový trestný čin, který zůstane odkazem Fialovy vlády. Podle právníků jde …