Půta v ČT: Neodstoupím. Nespravedlivý proces. Aktivistický výklad soudce

07.02.2025 19:55 | Monitoring

Soud v Liberci ve středu nepravomocně uznal hejtmana Martina Půtu (SLK) částečně vinným v korupční kauze a uložil mu roční podmíněný trest s dvouletou zkušební lhůtou a peněžitý trest 50 tisíc korun. Půta v pořadu Interview ČT24 uvedl, že byl odsouzen za něco, co nikdy neudělal, a celý proces považuje za zásadně nespravedlivý. Zdůrazňuje, že jednal ve prospěch Libereckého kraje a Regionální rady. Přestože čelí výzvám k rezignaci, odstoupit nehodlá.

Půta v ČT: Neodstoupím. Nespravedlivý proces. Aktivistický výklad soudce
Foto: ČT4
Popisek: Martin Půta

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta bezprostředně po vyhlášení nepravomocného rozsudku několikrát zopakoval, že rezignovat nehodlá. Svůj postoj odůvodnil dlouhodobým přesvědčením, že neexistují důkazy, které by jeho trestní stíhání ospravedlňovaly. 

„Potvrzuji to své prvotní rozhodnutí z 18. listopadu 2014, protože pro mě se situace nijak nemění. Od první chvíle jsem přesvědčený o tom, že ani v tom obvinění, potom ani v té obžalobě, ani v tom trestním spisu nejsou žádné důkazy, které by měly vůbec vést k tomu, aby jakékoli trestní stíhání mělo být zahájeno. V té věci se cítím být nevinný a jsem rád, že pan soudce ve středu řekl nahlas, že v té hlavní větvi, v té kauze, jsem konal ve prospěch Libereckého kraje a Regionální rady,“ řekl úvodem v pořadu Interview ČT24.

Půta: Kritiku vnímám, ale odstoupit nehodlám

Martin Půta přiznává, že se setkává s názory, podle nichž by měl po nepravomocném rozsudku rezignovat. Podle něj však tyto hlasy nepocházejí od lidí, kteří by s ním celou kauzu dlouhodobě sledovali a chápali její souvislosti.  

„Jsou lidé, kteří mi to píší, ale to nejsou lidé z mého blízkého okolí nebo lidé, kteří těch posledních deset a půl roku, co kauza trvá, to se mnou prožívají nebo prožívali.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

19:58 Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

Je na straně Ukrajiny. Bojoval za ni. Přesto ho onálepkovali za proruského a udělali z něj dezinform…